Nejnovější zprávy: ​Ostrava-Jih žije! Čtvrtek nabízí Slezský rynek a pouliční cirkus, pátek Retrománii Muž se ženou a čtyřletým dítětem havarovali, když prchali před policisty

Gastronomie

Tohle potěší milovníky čokolády. Ciao Cacao má limitovanou edici tyčinek

Pouze sto kusů tyčinek s hruškovou a sto kusů s malinovou příchutí vyrobila a v příštích dnech dodá na trh ostravská čokoládovna Ciao Cacao.

Foto: Ciao Cacao

Mgazín PATRIOT tuto novou čokoládovnu představil teprve nedávno v článku Čokoláda je vášeň...

Majitelé, mladí manželé Dalibor a Petra Michnovi, však už stihli rozvířit vody ostravského trhu s čokoládou a cukrovinkami.

Téměř každý týden přicházejí s novinkou - představují nové pralinky, zákusky a další výrobky.

Nyní však přišli s novinkou, na které pracovali celý rok - plněnou čokoládovou tyčinkou Barretta.

"Koncem tohoto týdne dodáme do prodeje v naší prodejně v Mariánských Horách a na našem e-shopu sto tyčinek s hruškovou a hruškovicovou náplní a sto kusů s náplní malinovou," říká Dalibor Michna.

A co mladým nadšencům trvalo v práci na tyčince celý rok?

"Protože čokoláda v naší tyčince je vyrobena z kakaových bobů, nebylo lehké ji formovat. A hodně práce nám dalo také vyladění chutí náplní," říká Dalibor Michna.

Výsledek však stojí, za to, milovníci čokolády ocení mimořádně vydaření sladění chuti poctivé pravé čokolády a výrazných příchutí hrušky s hruškovicí a maliny.

Tvar tyčinky podle Dalibora Michny odlkazuje na pyramidy Aztéků, objevitelů čokolády. Slovo čokoláda totiž údajně nejspíše pocházelo z aztéckého slova xocolātl...

"Jakmile limitovanou edici sto a sto kusů vyprodáme, začneme chystat další příchutě na příští rok. Máme spousty nápadů, takže se máte na co těšit," vzkazují svým fanouškům, jejichž počet neustále roste, majitelé čokoládovny.