Společnost
21/04/2024 Petr Sobol

Dobrodružství pod hvězdami. Nový Glamping v lomu nabízí i lesní wellness se saunou a vířivkou

FOTO: René Volfík/Mrkey.fun

Jen si to představte: jste v lese, sami se svými nejbližšími, okolo vás jen krásná příroda, malebný lom a vzrostlé stromy. Naložíte se do vířivky, vyhřejete se v sauně. Prostě dokonalý relax. A teď si představte, že to není jen sen…

Přesně takové místo najdete na pomezí Kunčic pod Ondřejníkem a Kozlovic, jen pár minut od Čeladné nebo Ráztoky, odkud vede cesta na Pustevny. Najdete ho v lese, mimo civilizaci, ovšem s plnou parádou a vychytávkami, které si dnešní doba žádá.

O glampingu už jste určitě slyšeli. Nocování v přírodě je v poslední době zase v módě. Ubytovat se můžete třeba na stromě i v kopuli, ze které se díváte na noční oblohu. A nebo taky v lesním wellness, které se otevřelo teprve před pár dny.

S nápadem přišel Radim Kovář, jenž díky svému kamarádovi před dvěma lety „narazil“ na opuštěný a v lese ukrytý lom. „V dobách první republiky se v něm těžilo a kámen se odvážel koňskými povozy do dědiny. Několik desetiletí byl ale lom nevyužívaný, zarostl a zpustnul. Nás však učaroval, vyčistili jsme ho a vdechli mu nový život,“ řekl pro patriotmagazin.cz Radim, který s firmou MRKEY podniká v oblasti offroadových aut a karavanů. Ihned ho tak napadlo, že by uprostřed lesa mohl udělat jakýsi showroom – a tak vznikl Glamping v lomu.

Do lomu umístil offroadový karavan, ve kterém se mohou vyspat až čtyři osoby. Další čtyři lidi je možno ubytovat ve vytápěném stanu, který se nachází na polní kuchyni. Součástí tohoto unikátního glampingu je taky sauna a vířivka na offroadových podvozcích. „Upřímně, nevím o nikom, kdo by něco podobného provozoval,“ usmál se Radim, jenž po studiích odjel za prací do Irska. Na ostrovech založil malou stavební firmu, zaměstnal v ní několik lidí a společně začali stavět rodinné domy.


Radim Kovář. Foto: René Volfík/Mrkey.fun

V Irsku potkal i svou ženu, se kterou se poté usadili v Trojanovicích. Ve stavebnictví už zůstal, vybudoval například Cestu vody pro penzion Jurášek, stavěl honosné rodinné domy a před pár dny dokončil i své vlastní lesní wellness. „Původně to měla být základna pro naši rodinu a kamarády, abychom se měli kde scházet, opékat párky a užívat si klidu přírody, nakonec jsme se ale rozhodli, že toto místo nabídneme i dalším lidem, kteří chtějí zažít pořádné dobrodružství,“ nalákal všechny zájemce.

V glampingu se může ubytovat až okolo dvaceti lidí. V lomu jsou v současné době umístěny dva obytné karavany, na místo se však mohou dopravit i další. „Mohou se u nás ubytovat zamilované páry, které si chtějí užít romantický víkend, stejně tak i rodiny nebo party přátel. Konat se u nás mohou i firemní akce,“ dodal Radim Kovář.

Magická atmosféra

Nový glamping v Beskydech je v provozu od dubna a fungovat bude do listopadu. Přímo do lomu se dá dojet autem, jehož kufr pak může posloužit třeba coby skříň na tašky a oblečení, pokud se ale chcete ocitnout úplně mimo civilizaci, tak svůj vůz můžete nechat i v lese na příjezdové cestě. „Nahoru se pak dá vyjít pěšky, případně lidi vyvezeme našimi auty,“ doplnil Radim.

Veškeré zařízení v lomu funguje na baterky, které se pak dobíjí na základně v Trojanovicích. „Jejich kapacita je taková, že celý lom dokážou uživit zhruba týden,“ upřesnil Radim.

Součástí lesního wellness jsou i další lákadla. Třeba stylová kadibudka s výhledem na okolní kopce, minioffroadová dráha nebo lesní kino s promítáním přímo na skálu. Nechybí ani gril, ocelové ohniště nebo dřevěné posezení s rukopisem uznávaného architekta Kamila Mrvy. Po setmění se navíc dá celý lom včetně wellness nasvítit, což mu dodává magickou atmosféru.


Foto: René Volfík/Mrkey.fun

Okolí lomu, v němž jedna noc stojí šest tisíc korun, nabízí spoustu dalších aktivit. V blízkosti je Bobopark Čeladná, lanovka na Pustevny, ale taky Lysá hora nebo Ondřejník. Komu se však z lomu nechce zpátky do civilizace, klidně může zůstat celou dobu na jednom místě. „Máme tady ledničku, vařič, kávovar, zkrátka vše, co k vaření potřebujete. Můžeme dodat i kvalitní italská vína nebo výborná hotová jídla, která stačí pouze ohřát v teplé vodě. Vodu bereme ze studny a po každém pobytu ji měníme,“ řekl Radim Kovář.

Glamping v lomu zkrátka láká k dobrodružství, na které nezapomenete. Nocování v karavanu uprostřed lesa nebo noční vířivku pod korunami stromů totiž jen tak někde nezažijete...

Sdílejte článek