Sport
20/04/2024 Petr Sobol

Ráj pro golfisty. V Beskydech vznikla největší golfová destinace v republice

Foto: Vladimír Pryček

Moravskoslezský kraj se může chlubit největší golfovou destinaci v republice. Vznikla propojením resortů z Čeladné a Ostravice.

Nová destinace, kterou tvoří Prosper Golf Resort Čeladná a Golf & Ski Resort Ostravice, dostala název 55 Holes Golf Destination. Nabízí tři 18 jamková mistrovská hřiště, dvě restaurace, tři hotely, dvě konferenční haly pro pořádání společenských akcí a konferencí a taky wellness.

„Navazujeme na to, o co se oba resorty pokoušely už v minulosti. Teď jsme se do toho však obuli víc,“ řekl manažer Golf & Ski Resortu Ostravice Slavomír Dufek.

Spojením Ostravice s Čeladnou se beskydská destinace vydává směrem, který úspěšně funguje ve vyspělých golfových zemích. „Spousta golfistů je na tento standard z Evropy zvyklá. Veškeré služby půjdou objednat přes jeden resort, jednu recepci,“ dodal Dufek.

Oba resorty budou maximálně spolupracovat ve všech oblastech od komunikace, přes marketing až po propojení veškerých produktů. Návštěvníci se tak budou moci ubytovat v jednom z resortů a užít si řadu služeb, které Ostravice s Čeladnou nabízí. Tím hlavním lákadlem jsou tři golfová hřiště. „Každý den mohou hrát jinou osmnáctku, v tom jsme výjimeční,“ uvedl generální manažer Prosper Golf Resortu Čeladná Jan Kastner.

Čeladná v minulosti hostila turnaje prestižní série European Tour, hřiště v Ostravici zase takzvaní Všudehrálové vyhlásili několikrát nejlepším v celé republice. „Na obou resortech navíc stále intenzivně pracujeme a neustále je vylepšujeme. Na propojení už máme i první ohlasy z Evropy a všechny jsou pozitivní,“ potěšilo Kastnera. V blízkosti leží i další lákadla, jakými jsou Pustevny, Lysá hora, ale také místní minipivovary nebo cyklostezky.


Golf & Ski Resort Ostravice. Foto: Marek Hajkovský

Součástí nového resortu jsou i dvě golfové akademie, které nově povede španělský trenér světové úrovně Gonzalo Sánchez, jenž je držitelem akreditace PGA Golf Professional. „Tato akademie má přes 300 poboček na celém světě, patří k absolutní špičce. Z prvních top 50 světových trenérů jich 42 působí právě v této akademii. Jsme rádi, že jsme se do této společnosti zařadili i my,“ prohlásil Kastner.

Velký potenciál nové golfové destinace vnímá i Moravskoslezský kraj. „Pomůže cestovnímu ruchu, který je pro nás hodně důležitý,“ řekla Šárka Šimoňáková, náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj. Ostatně, jak uvedl jednatel společnosti Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela, golf je vedle industriálních památek, eventů a kultury jedním ze základních pilířů cestovního ruchu v kraji. „Věřím, že tato významná investice k nám přiláká ještě více návštěvníků a posílí nejen naši pozici na mapě golfových destinací, ale i povědomí o destinaci Severní Morava jako o skvělé dovolenkové oblasti s bohatou sítí služeb a kvalitním zázemím pro volnočasové aktivity,“ doplnil.


Prosper Golf Resort Čeladná. Foto: se souhlasem Jana Kastnera

Za golfem do Čeladné a Ostravice míří i cizinci, nejčastější zahraniční klientelu tvoří hráči z Polska a Slovenska, ale také návštěvníci ze Skandinávie nebo Pobaltí. Společná destinace by se však chtěla dostat ještě dál a mohla by nalákat golfisty z nejsilnějších golfových trhů.

Projekt 55 Holes Golf Destination má veliké ambice. Resorty v Ostravici a Čeladné jsou od sebe vzdáleny jen pár minut autem či na kole, už brzy by je navíc měla propojit cesta pro golfové buggy, která bude měřit okolo tří kilometrů. Projet ji bude možné zhruba za 15 minut.

Sdílejte článek