Gastronomie
13/04/2024 Petr Sobol

Kolbaba v Ostravě zavřel kavárnu v loutkovém divadle. Všechno teď prodává v chlebíčkárně

Foto: Zdeněk Kloc

Chlebíčky i zákusky a dorty od Kolbaby jsou v Ostravě nově pod jednou střechou. Najdete je v podniku Chlebíček by Kolbaba, hned vedle Divadla Jiřího Myrona.

Chlebíčkárna od Kolbaby otevřela vedle Divadla Jiřího Myrona před rokem. V té době fungovala také Kolbabova cukrárna, která několik let sídlila vedle Divadla loutek. Ta ale na Velikonoce zavřela své brány. „Teď jsme pod jednou střechou. Dále už nám nedávalo smysl, aby lidé chodili na jednu pobočku na chlebíčky a na druhou pro zákusky,“ vysvětlil pro patriotmagazin.cz Zdeněk Kloc, který značku Kolbaba provozuje. První pobočku otevřel v roce 2011 v Brně, kde se vydal ve stopách rodiny Kolbabů. A později zamířil i do Ostravy, v níž se nakonec usadil.

Když se rozhodoval, kterou z poboček v Ostravě uzavře, volba byla jasná. „Vedle Loutek jsme byli pět let. Lidé tam chodili, ale za námi, na naše dorty a zákusky. Jinak je tam nic nevedlo, nebyla to zajímavá lokalita. Byla to spíše prodejna než kavárna,“ prozradil Kloc. „Zatím je to jen pár dnů, co jsme zavřeli, ale už teď víme, že jsme udělali správně. Zákazníci, kteří za námi chodili k Loutkám, automaticky přešli do Chlebíčku,“ dodal.

Kromě Kolbabových chlebíčků, které si lidé rychle oblíbili, zákusků a dortů jsou v nabídce taky saláty, pomazánky, další sladké dobroty, ale i široká nápojová nabídka včetně vlastních limonád z domácích sirupů. Každý den je na výběr i z jedné polévky a jednoho hlavního jídla, u Kolbaby se připravují i snídaně. „Budeme dělat taky zmrzlinu, přemýšlíme o palačinkách. Zároveň měníme koncept našich dortů. Zachováme ty, které se prodávají nejvíc, ale přineseme i několik novinek,“ prozradil Kloc.

Chlebíček má novou otvírací dobu

V Chlebíčku by Kolbaba zároveň proběhne rekonstrukce, která přinese změny v interiéru. Připravuje se i nový e-shop a změnila se také otevírací doba. V pondělí je otevřeno od 8 do 17 hodin, v ostatní všední dny od 8 do 18:30. „O půl sedmé začíná divadlo, lidé se tak předtím mohou posadit i k nám,“ řekl Zdeněk Kloc. Nově je otevřeno i o víkendech – od 9 do 17 hodin.

Další novinky Kolbaba plánuje na svatební sezonu. „Dosud jsme dělali na svatby dorty a dezerty. Ale tím, že jsme teď na jednom místě, můžeme rozšířit nabídku i na slané produkty. Stejně tak se chceme zaměřit i na cateringy, právě teď ladíme koncept,“ upřesnil Kloc.

Chlebíček od Kolbaby má stálé hosty, pořád ho ale objevují i noví zákazníci. Celý koncept zaujal taky pořadatele Shakespearovských slavností v Ostravě, na kterých se Kloc se svým týmem budou starat o pokrytí gastronomické nabídky. Ještě předtím ale Kolbabova chlebíčkárna chystá oslavu prvního výročí. Slavit se bude v týdnu od 15. dubna. „Máme 12 měsíců, takže jsme si nachystali dvanáctiprocentní slevu na všechny objednávky. Budou tady balonky nebo skleničky prosecca, zakrojíme i dort,“ pozval Kloc všechny hosty.

Foto: Zdeněk Kloc
Sdílejte článek