Nejnovější zprávy: Zlatá tretra odhalila hlavní hvězdu. Do Ostravy dorazí létající tyčkař Duplantis Povodí Odry otevře nepřístupná místa, veřejnosti zpřístupní tři přehrady

Gastronomie

Terka v MasterChefovi přežila klinickou smrt. Radek Kašpárek ji posunul k velkému finále

Terka z Ostravy už z letošního ročníku MasterChefa jednou vypadla, do soutěže se však vrátila. A ve středu ustála další kritický moment.

Foto: se souhlasem TV Nova

V MasterChefovi zůstali už jen čtyři nejlepší amatérští kuchaři. Jde do tuhého, ostře sledovaná soutěž míří do finále a napětí mezi soutěžícími stoupá.

Ve středeční epizodě se soutěžilo ve dvou kolech. V tom prvním si nejlépe vedli Ondra s Betty, kteří si vyvařili místo na balkoně. Naopak Martin s Terkou z Ostravy dostali ještě jeden – nesmírně obtížný – úkol. Museli vařit podle porotce a michelinského kuchaře Radka Kašpárka, jenž si pro ně připravil chod, který by měl podávat ve své nové restauraci.

Terka měla na začátku krizi, dokázala se však oklepat a vystřihla parádní výkon. Stejně jako Martin, kterého porotce Kašpárek nakonec vyhlásil vítězem. V ten moment se zdálo, že cesta Terky soutěží definitivně skončila.

„Vášeň pro vaření máte v krvi. My vás máme rádi takovou, jaká jste. Jste naše Terka. Dnes se nemáte za co stydět, vaše jídlo bylo skvělé. Na talíři nebyla ani jedna chyba,“ loučil se s ní Radek Kašpárek. „Každá postava musí jednou umřít,“ říkala smířeně Terka.

Pak se ale stalo něco, co nikdo nečekal. Ve středu večer totiž nikdo nevypadl. „Na začátku jsem řekl, že si nedokážu představit, že bych se s jedním z vás po tomto výkonu měl dnes večer rozloučit. Terko, já si to představit neumím. A proto jsem se rozhodl, že i vy si zasloužíte vystoupat do bezpečí balkonu. Vaše cesta soutěží MasterChef ještě nekončí,“ prohlásil Radek Kašpárek.

Terka tak stále zůstává ve hře, stejně jako tři další poslední soutěžící. Velké finále MasterChefa se blíží!.