Nejnovější zprávy: Legenda brazilské hudby poprvé v Česku. Gilberto Gil vystoupí na Colours of Ostrava Lidé v kraji chtějí řešit klima. Průzkum však ukázal, že neví, co mají dělat

Společnost

Šnečí pochoutky, sokolník i fakírská show. Hodokvas na hradě láká na skvělý program

Při hodování se dobře jí a dobře pije, lidé se veselí, baví a vše doplňuje příjemná atmosféra. A právě na chutné jídlo a zábavu láká 8. října od 10 hodin Slezskoostravský hrad, který zve již na 17. ročník hradního hodokvasu.

Foto: se souhlasem Slezskoostravského hradu

Kromě jídla a pití se návštěvníci všech věkových kategorií mohou těšit na pestrý program zahrnující divadlo, hudbu, tvůrčí dílny nebo westernovou či fakírskou show.

Celé horní nádvoří provoní jídlo. Šnečí pochoutky, ryby, uzeniny, zvěřinový guláš, sýry, speciální hamburgery z bramboráku, ale i různé zeleninové dobroty nebo sladké pokrmy. Gastro zóna nenechá návštěvníky ani na suchu. Představí se zde pět lokálních minipivovarů, chybět nebudou ovocná či klasická vína, medovina, limonády a sirupy a samozřejmě káva.

Na horním nádvoří bude umístěno také hlavní pódium s převážně hudebním programem. Vystoupí lokální umělci Zdeněk "Mendoš" Furmančík a "Míček" z kapely Tygrasz. Hradní atmosféru vyplní Kelt Grass Band, hudební uskupení, které doveze na hrad různé neobvyklé nástroje. Vynechána nebude ani populární hudba. Vystoupí kapela Ptakustik v čele s charismatickým zpěvákem Tomášem Ptáčkem a z Havířova dorazí mladá talentovaná partička Ajdontker.

U pódia by neměli kolem poledne chybět milovníci pečení. Živou pekařskou show předvede Markéta Tomášková, účastnice populární soutěže amatérských pekařů a cukrářů známé z České televize. Její výrobky budou moci návštěvníci také ochutnat.

Amfiteátr rozpálí ohňová a fakírská show, přičemž se odvážní návštěvníci mohou zúčastnit rovněž fakírské školy. Podívanou předvede také šampion v mrskání bičem, Ladislav Gin a ani ten neochudí návštěvníky o možnost si tuto činnost vyzkoušet. Na hrad dorazí mimo jiné sokolník, klub velocipedistů, kovář, umělecký řezbář, děti se budou moct povozit na ponících a nebo svézt na historickém kolotoči.

Doprovodný program bude plný různých tvůrčích dílniček pro děti i dospělé. Vyzkoušejte si vyrobit svíčky, soli do koupele, drhání nebo zahrajte deskové hry - nejen ty tradiční, ale i velmi nezvyklé, které na hrad přiveze tvůrce Jiří Šebesta. Rozhodně si nenechte ujít ani představení Těšínského divadla a Divadlo Milana Šťastného, který se dětem bude věnovat i v rámci dramatického čtení a loutkařské dílny," zvou pořadatelé.