Společnost
23/04/2024 Petr Sobol

Na hrad se sletí čarodějnice a čarodějové, chystá se bohatý program

Foto: se souhlasem Černé louky

Po několikaleté pauze se na Slezskoostravský hrad vrátí čarodějnice, čarodějové, kouzelníci a kouzelnice.

V sobotu 27. dubna se návštěvníci budou bavit doprovodným programem, proběhne rej masek i zapálení vatry. Návštěvníci v maskách jsou vítáni.

Hrad se návštěvníkům otevře ve 14.30. Hned od začátku se hlavně děti mohou zapojit do čarodějnické školy. Složí zkoušku z vaření lektvarů, létání na koštěti, poznávání bylin a vyrobí si svou čarodějnickou hůlku. Za úspěšné absolvování těchto zkoušek získají malou odměnu.

Program na pódiu odstartuje v 16 hodin, kdy proběhne Diskotéka Baby Jagy. Pod pódiem pak přivítáme všechny návštěvníky v maskách a vybereme miss čarodějnici a mistra čaroděje, jejichž originální kostýmy budou odměněny drobným dárkem. Na pódiu vystoupí také mladá novojičínská kapela Ballistic," řekli pořadatelé.

Ve večerních hodinách návštěvníky zahřeje fireshow skupiny Magnis, po které se symbolicky zapálí vatra. „Návštěvníci hradu se nás často ptali, zda zase uspořádáme pálení čarodějnic. Nedalo nám to, a tak jsme letos koncept čarodějnic trochu oprášili a věříme, že se akce bude líbit.“ uvádí manažerka akce, Denisa Ježková.

V průběhu odpoledne bude možné opékat špekáčky, pro děti jsou připraveny tematické tvůrčí dílny a ve velkém sále se mohou vyřádit na diskotéce. V malém sále hned v 15 hodin zahraje svůj Dobrokabaret Milan Štastný, k jehož představení patří také tvůrčí dílny. Žonglérský workshop si pro návštěvníky připravila skupina Magnis.

Chybět nebudou prodejci s občerstvením a dárkovými předměty. Vstupné je možné zakoupit ve zvýhodněném předprodeji do 26. dubna. Poté na místě v den akce.

Sdílejte článek