Nejnovější zprávy: Muzejníci odhalili pozoruhodný podvod ostravských radních Sezóna začíná, Ondráš a Radegastův Šenk jsou magnety nejen pro cyklisty

Cestování

Rána pro ostravské letiště. Letadla do Varšavy budou létat až na jaře

V říjnu měla začít znovu létat pravidelná letecká linka z Ostravy do Varšavy. Její restart se ale odkládá.

Linka mezi Ostravou a Varšavou bude v provozu až v březnu příštího roku. Foto: Letiště Ostrava

Pravidelná linka mezi Ostravou a Varšavou byla z pandemických důvodů přerušena v polovině března letošního roku. „Současná světová pandemická situace a zavedené restrikce jednotlivých zemí téměř znemožňují cestování. Proto jsme se po vzájemné dohodě s Letištěm Ostrava a s leteckou společností LOT Polish Airlines rozhodli dočasně přerušit linku do Varšavy. O termínu obnovení leteckého spojení budeme společně jednat v červnu letošního roku,“ řekl tehdy náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka.

Očekávalo se, že linka, která Ostravu díky Varšavě propojovala s celým světem, bude v provozu opět od října letošního roku. Obnovení letů do polské metropole se ale opět odkládá. A to výrazně.

„Vzhledem k nestabilní situaci na leteckém trhu související s očekávanými celoevropskými pandemickými restrikcemi a návazným poklesem poptávky po létání se letecká společnost LOT Polish Airlines rozhodla odložit obnovení letecké linky Ostrava – Varšava. Lety budou v provozu opět od 28. března 2022 s frekvencí pětkrát týdně týdně," uvedlo ve svém prohlášení Letiště Leoše Janáčka.