Společnost
29/09/2021 Petr Sobol

Pronásledovaný motorkář ujel policistům. Ti nabourali do BMW a skončili v nemocnici

Opavští policisté chtěli zastavit motorkáře, ten ale začal ujíždět. Pro policisty pak honička nedopadla dobře.

V pondělí odpoledne chtěli policisté v Opavě v rámci dohledu nad bezpečnostní a plynulostí silničního provozu zastavit silniční motocykl černé barvy s červenou zadní kapotou.

„Neznámý motocyklista však na dávané znamení ze služebního automobilu nezastavil, svou jízdu zrychlil a začal ujíždět po ulici Husové a Bochenkové až ke křižovatce s ulicí Krnovskou. Zde odbočil doleva a následně pokračoval vysokou rychlostí po ulici Krnovské k opavské městské části Jaktař," uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Dvoučlenná hlídka se vydala pronásledovat ujíždějící motocykl a za použití majáků řidiče neustále vybízela k zastavení. Před areálem Magistrátu města Opavy však policista dostal smyk, najel na středový ostrůvek přechodu pro chodce, přerazil dopravní značení, vjel do levé poloviny vozovky a střetl se s protijedoucím vozem BMW, které zastavovalo u okraje vozovky.

„Po nárazu policejní vozidlo zůstalo stát v prostoru zastávky. Při této dopravní nehodě utrpěli oba policisté zranění lehčích charakterů a byli ošetření v opavské Slezské nemocnici," řekl Černohorský s tím, že nikdo další už zraněný nebyl.

Orientační dechové zkoušky vyzněly u všech zúčastněných negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na částku vyšší než 300 tisíc korun. Neznámý řidič však nadále pokračoval v jízdě a odejel neznámo kam. „Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů," dodal Černohorský.

Sdílejte článek