Nejnovější zprávy: Stračena otevřela v centru Ostravy pekárnu s cukrárnou. Co nová restaurace? Komplikace pro cestující. Do Petřkovic nebudou od pondělí jezdit autobusy

Společnost

Zběsilá honička v ulicích Orlové. Trestaný a zdrogovaný řidič prchal v cizím autě

​Akce plná překvapení začala „banální“ silniční kontrolou. Po té se v orlovských ulicích strhla pořádná policejní honička.

Muž, který ujížděl před policisty, narazil do plotu, to ho ale nezastavilo. Foto: Policie ČR

Na začátku tohoto týdne se policisté Oddělení hlídkové služby karvinského územního odboru během výkonu služby v Orlové rozhodli zastavit k silniční kontrole osobní vozidlo VW Golf. Řidič však na světelná a zvuková znamení nereagoval, sešlápl plynový pedál a pokračoval přes kruhový objezd, odbočil na ulici Záchranářů a pokračoval ve směru na Petřvald.

Na ulici Rychvaldské rychlost vozidla dosahovala až 130 kilometrů. Řidič v jízdě narazil do plotu, ale ani to ho nezastavilo. Pokračoval na ulici Parys, kde proti němu jel další policejní vůz. To už si muž rozmyslel, zastavil a vystoupil.

Policisté nejdřív podezřelého vyzvali k orientačním testům. Zkouška ke zjištění alkoholu byla negativní, druhý test na přítomnost návykových látek však řidič odmítl a ještě na místě policistům přiznal, že je pod vlivem pervitinu," uvedla policejní komisařka Zlatuše Viačková.

Další lustrací bylo zjištěno, že řidič má vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel. Z minulosti má už několik přečinů maření úředního rozhodnutí a vykázání v souvislosti se zákazem řízení. V závěru se ukázalo, že na zadrženého čtyřiatřicetiletého muže byl Okresním soudem Frýdek Místek vydán příkaz k dodání do výkonu trestu," prohlásila Viačková.

Během procesních úkonů vyšla najevo i skutečnost, že totéž vozidlo VW Golf užívala dvacetiletá známá zadrženého, a to bez souhlasu skutečného majitele vozidla. I ona má od května letošního roku vysloven zákaz řízení motorových vozidel s platností do roku 2023.

Tento spletitý skutek je řešen formou zkráceného přípravného řízení. Oběma, muži i ženě, bylo sděleno podezření ze spáchání přečinů neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," dodala Viačková.