Nejnovější zprávy: Dubina má zmodernizovanou tramvajovou trať. Bude tišší, rychlejší i levandulová Poruba doma ve šlágru nestačila na Vsetín. V sobotu vyzve Prostějov

Auto

Podívejte se: krásná stará auta obsadila Frýdek-Místek

​Na sto dvacet nablýskaných automobilových veteránů se dnes dopoledne přišla podívat spousta obyvatel Frýdku-Místku a okolí.

Foto: Petr Broulík

Na frýdeckém náměstí u zámku se totiž představili se svými stroji účastníci už 25. ročníku Beskyd Rallye, tedy letošní spanilé jízdy beskydskou krajinou.

K dobré pohodě hrála hodinu a půl kapela Akuma a návštěvníci viděli spoustu nádherných aut, která mapují historii automobilového průmyslu po celé Evropě i v USA.

„Máme tady dokonce repliku historického elektromobilu a jednokolového motocyklu, dvě pěkné bugatky a Bentley čtyřiapůllitr. Jsme rádi, že přišla spousta lidí. Bylo moc fajn. Tak to má být,“ řekl Martin Dlhopolček, technický ředitel Beskyd Rallye 2022.

Letošní Beskyd Rallye 2002 je podle pořadatelů výjimečná. Začala už ve středu, trvá pět dní, účastníci najedou na území Slovenska a Česka pět set kilometrů.

Na startovní listinu se zapsalo 115 posádek historických vozidel nejen ze Slovenska, Čech a Moravy, ale také z Německa, Rakouska, Polska, Francie a Velké Británie.

Beskyd Rallye 2022 začala přehlídkou vozů na náměstí Andreja Hlinky v Žilině, druhý den se uskutečnila její oravsko-kysucká etapa. V pátek projeli účastníci při slovensko-moravské etapě až do Frýdlantu nad Ostravicí.

Dnes účastníky Beskyd Rallye 2022 čeká frýdecko-místecko-turzovská etapa. Dojedou do sídelního města pořádajícího klubu, kde se uskuteční tradiční divácká soutěž elegance. Zítra výjimečná rallye končí.

Fotogalerie

Autor: Petr Broulík