Auto
22/03/2024 Petr Sobol

Společnost B of B cars darovala deset nových multifunkčních postelí pro dětské pacienty ve FN Ostrava

Foto: se souhlasem B of B cars

V září 2023 uspořádala společnost B of B cars s.r.o. několik akcí, při kterých se vybíralo na dobrou věc.

„Díky štědrým dárcům a finálnímu dorovnávacímu příspěvku naší společnosti se nám podařilo splnit náš cíl, který jsme si s panem docentem Martínkem z Fakultní nemocnice Ostrava dali během příprav této sbírky,“ popisuje David Kiša, jednatel společnosti B of B cars s.r.o. „Cílem bylo vybrat dostatek peněz na to, abychom byli schopni pro Centrum dětské traumatologie a chirurgie ve FN Ostrava zakoupit deset nových multifunkčních postelí včetně příslušenství,“ dodává Kiša.

A skutečně se povedlo. Díky několika spojeným akcím společnosti B of B cars s.r.o. se nakonec na transparentní účet vybrala úctyhodná částka přesahující 485 tisíc korun. Jedna z akcí byla například oslava životního jubilea Kiši, který si nepřál žádné dárky pro sebe, místo toho pozvaní hosté přispívali na transparentní účet. „Poděkování patří všem, kteří neváhali a přispěli. Individuální příspěvky dosahovaly hodnot až několika desítek tisíc. To jen dokazuje, že lidé nepřestávají být lhostejní ke svému okolí a já osobně jsem z toho nesmírně šťastný,“ popisuje Kiša.


Foto: se souhlasem B of B cars

Speciální zdravotnická lůžka byla zakoupena u české společnosti Linet. „Postele k nám byly doručeny koncem ledna 2024 a ihned byly předány do užívání na vybraném oddělení,“ říká o realizaci daru přednosta chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava Lubomír Martínek.

„V srpnu jsem se s panem Kišou jen tak z legrace vsadil, že se mu na těch deset postelí nepodaří peníze vybrat. Přeci jenom, jednalo se téměř o půl milionu korun. Tajně jsem ale samozřejmě doufal v pravý opak. Sázku jsem naštěstí nevyhrál, ale je to jedna z proher, ze které mám upřímnou radost,“ dodává docent Martínek.


Foto: se souhlasem B of B cars

Slavnostního předání se kromě Kiši a Martínka účastnil také ředitel FN Ostrava Jiří Havrlant „Velmi si vážíme všech dárců, kteří jakýmkoliv způsobem dobrovolně přispějí a zlepší tak prostředí pro naše pacienty a o to více, když se jedná o pacienty dětské. Velmi děkuji společnosti B of B cars s.r.o. a jednateli Kišovi, který již několik let podporuje naši nemocnici nejen formou darů, ale také například během covidové pandemie zajišťovala jeho společnost pro zdravotníky bezplatný shuttle servis,“ doplňuje Havrlant.


Foto: se souhlasem B of B cars

Sdílejte článek