Nejnovější zprávy: Armin Van Buuren: Co jsem zažil v Ostravě, bylo neuvěřitelné! Sto let chátral, teď Flascharův důl objevují turisté. Lákají je adrenalinové žebříky i permoníci

Společnost

Ostravští budoucí prvňáčci školy PORG absolvovali zápis on-line

​Uzavření všech typů škol si vyžádalo i specifický přístup řešení jinak běžných procedur, ke kterým patří i zápis žáků do prvních tříd základních škol.

Ilustrační foto: PORG

Ty budou muset zapsat v dubnu předškoláky bez jejich přítomnosti. Tento přístup mohou uplatňovat státní školy, kde rozhoduje spádovost dětí.

Soukromé školy se musí se situací vypořádat samy. Na PORGu se rozhodli konat zápisy on-line.

Velký zájem dětí, ze kterých je potřeba vybrat ty talentované, je důvodem, proč ředitelka společnosti PORG Dagmar Dluhošová zvolila právě tuto formu.

V týdnu před Velikonocemi již zápisy úspěšně proběhly v Praze-Krči, kde z 270 dětí mají vybraných 44, což kapacitně odpovídá dvěma třídám.

Zápisy probíhaly paralelně v několika učebnách, a aby se technické zázemí nemuselo převážet do Ostravy, i pro ostravské předškoláky zápisy proběhly v úterý 14. dubna v Praze.

Aktivně se na nich podílelo 16 učitelů, servis poskytovali tři technici a pracovník určený pro nábor žáků a studentů. Učitelé posuzovali hlavně psychickou zralost dětí. Škola měla připravenu prezentaci, kterou učitel provázel žáka.

Úkoly byly zaměřeny na rozumovou vyspělost dítěte, schopnost soustředit se na samostatnou práci, komunikovat, vyjádřit svůj názor apod.

Spojení probíhalo přes Microsoft Teams, se kterými škola aktivně pracuje od začátku distanční výuky.

Jak uvádí ředitelka společnosti, osobní kontakt alespoň přes obrazovku je obzvláště v tomto období nesmírně důležitý, proto i 50 % distanční výuky napříč všemi ročníky a školami probíhá on-line.

Zápisy proběhly bez komplikací a v současné situaci můžeme jen doufat, že 22 nových ostravských prvňáčků zaplní 1. září 2020 školní lavice PORGu.