Nejnovější zprávy: Nemocnice zatěžují senioři s covidem. Nepotřebují hospitalizaci, ale domovy je nechtějí vzít zpět Slavný tenisový šampion začínal jako sběrač míčků. Poznáte ho?

Společnost

Mladý muž (28) zemřel poté, co jej na přechodu srazil opilý řidič

​Frýdeckomístečtí kriminalisté se v tuto chvíli intenzivně zabývají okolnostmi tragické události.

Ilustrační foto: Archiv

Nehoda se stala v pátek dne 25. září 2020 v nočních hodinách na ulici Ostravské ve Frýdku-Místku.

Muž (ročník 1963) měl krátce před tragickou událostí způsobit pod vlivem alkoholu dopravní nehodu na nedaleké benzínové čerpací stanici, kde měl narazit do zde zaparkovaného osobního vozidla a z místa ujet.

"Řidič s vozidlem Škoda Octavia dále pokračoval ve své jízdě směrem k ulici Ostravské, kde na přechodu pro chodce měl srazit zde přecházejícího muže (ročník 1992)," uvedla policejní mluvčí Karolina Bělunková.

Sraženému muži byla na místě svědky této události poskytnuta okamžitá první pomoc a byla přivolána rychlá záchranná služba. Bohužel po několika hodinách od doby tragické nehody na následky svých zranění zemřel.

Podezřelý muž byl bezprostředně po činu zadržen policejní hlídkou obvodního oddělení Frýdek-Místek. Řidiči bylo naměřeno více jak 1.6 promile alkoholu v dechu, následně byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

V tuto chvíli probíhají procesní úkony, výslechy svědků události a shromažďovaní důkazního materiálu.