Nejnovější zprávy: Nový trenér Vítkovic? Ne řekli Hadamczik, Vůjtek i Holaň, bude to Trličík Policie se osobně omluví muži, kterého omylem podezřívala ze střelby

Kultura

Kdo je první hvězdou příštích Colours? Legendární kapela The Cure!

Jejich hity, jako třeba "Friday I'm In Love", zná snad každý. Pořadatelé mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava dnes oznámili, že první velkou hvězdou nadcházejícího ročníku bude legendární britská kapela The Cure.

Britská kapela The Cure (Foto: colours.cz)

"Lepší a slavnější kapelu si k osmnáctému ročníku našeho festivalu, tedy ke vstupu do dospělosti, nemůžeme ani přát. Je to pro nás obrovská pocta a splněný sen. Vždyť The Cure patří k největším legendám světové hudby, ovlivnili několik generací muzikantů a kapel. Přestože letos oslavili 40 let existence, nestárnou," uvedla v tiskové zprávě ředitelka festivalu Zlata Holušová.

The Cure založil zpěvák a kytarista Robert Smith v anglickém Crawley. První vystoupení kapela odehrála v roce 1978 a dosud absolvovala přes 1 500 koncertů. Celkem vydali 13 studiových alb, několik koncertních filmů, živých alb i soundtracků, dále více než 40 singlů, pár knih i výběr největších hitů.

Kapelou prošlo celkově třináct členů a v současné době The Cure vystupují ve složení: Robert Smith - zpěv, kytary, Simon Gallup - baskytara, Jason Cooper - bubny, Roger O'Donnell - klávesy a Reeves Gabrels - kytary.

18. ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od středy 17. do soboty 20. července 2019 opět v areálu ostravských Dolních Vítkovic.

Program na 20 scénách nabídne přes 350 programových bodů, vedle koncertů více než 120 zahraničních a domácích kapel také diskuse v rámci mezinárodního fóra Meltingpot, dále divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace a další doprovodné aktivity.

Čtyřdenní vstupenky na Colours of Ostrava 2019 jsou již v prodeji ve festivalovém e-shopu.