Nejnovější zprávy: Dva kamiony se srazily u Jablunkova, třetí spadl z návěsu Orel skalní s potomkem ve volné přírodě. Další vzácný důkaz návratu dravců!

Kultura

Fenomenální romský klavírista Tomáš Kačo poprvé vystoupí ve svém rodišti, v Novém Jičíně

​Světově úspěšný klavírista, skladatel a improvizátor Tomáš Kačo vystoupí v Novém Jičíně.

Foto: Karel Kita

Během adventu ve svém rodišti odehraje vánočně laděný koncert. Bude to poprvé, co umělec vystoupí v rodném městě od doby, kdy se po studiích slavné školy soudobé hudby Berklee College of Music v Bostonu usadil v USA, řekla za organizátory Silvie Marková.

Kačo vystoupí v Beskydském divadle 14. prosince. V klavírním recitálu připraveném pro Nový Jičín zaznějí skladby z jeho debutového alba My Home a autorské variace vánočních koled.

Kačo, který počátkem března 2019 získal moravskoslezskou Cenu Jantar za rok 2018 v kategorii interpret roku, patří mezi nejúspěšnější tuzemské klavíristy současnosti. Romský umělec pocházející z Nového Jičína koncertoval mimo jiné ve vyprodané Carnegie Hall.

Do konce roku v Česku vystoupí dvakrát. Kromě Nového Jičína se představí i v Praze, 11. prosince zavítá do Dvořákovy síně Rudolfina.

Do České republiky se pak Tomáš Kačo vrátí až v červenci příštího roku, kdy vystoupí po boku PKF - Prague Philharmonia na slavnostním koncertě u příležitosti zahájení českého předsednictví Evropské unie.

Přímo pro tuto příležitost komponuje novou skladbu, kterou pojmenoval Stronger than yesterday, tedy Silnější než včera.