Gastronomie
16/11/2023 Jaroslav Baďura

​Chcete darovat zážitek? Co třeba poukaz do Comedoru?

Foto: Daniel Šíra

Čím překvapit nebo potěšit své blízké? Klasická otázka blížících se Vánoc může mít jednoduchou odpověď – milovníky kvalitní gastronomie stále více baví darovat nebo dostávat poukázky do špičkových restaurací, kde s jídlem bývá spojen i mimořádný zážitek.

„Zájem o poukazy stále roste. Koncem roku 2020 jsme spustili možnost nákupu přes internet. Na webových stránkách Comedoru si lidé mohou objednávat poukazy velmi snadno prostřednictvím eshopu, nákup poukazu je tak opravdu jednoduchý a rychlý,“ říká Daniel Šíra z ostravské restaurace Comedor a dodává, že si dárek v podobě poukazu ročně vybere okolo tisícovky zákazníků a zájem každým rokem stále roste.

Takže zákazník online objedná a pošlete mu poukaz e-mailem?

Ano, to je nejrychlejší způsob, jakým můžete poukaz k nám získat. V tomto případě garantujeme, že poukaz obdržíte do dvaceti čtyř hodin. Pokud jej potřebujete dříve, je třeba zavolat do restaurace a domluvit si okamžité vyřízení objednávky. Obvykle jsme schopni vytvořit a odeslat poukaz ihned. Je pak na zákazníkovi, zda si poukaz sám vytiskne, nebo daruje v elektronické podobě. Další možnost je nechat si poukaz poslat poštou, nebo si jej vyzvednout v restauraci. Při této volbě bude vytištěný na kvalitním papíru a vložený do hezké obálky. Poukazy k osobnímu vyzvednutí mohou být připraveny ihned. U zaslání poštou jsme si stanovili odeslání do dvou pracovních dní. Poukazy zasíláme zrychleně a poštovné je zdarma. Platba se provádí přes bezpečnou platební bránu Stripe, stejnou používá např. Booking, Spotify...

Foto: Daniel Šíra

Dá se poukaz personalizovat?

Při objednávce si lidé můžou zvolit text, který chtějí do poukazu doplnit, ať už je to věnování nebo jakýkoliv osobní vzkaz. Poukazy jsou připraveny ve čtyřech hodnotách a s možností volit jeden ze sedmi obrázků. Dále je možné objednat si poukaz bez uvedené hodnoty nebo s konkrétním výběrem menu. Tuto variantu často volí lidé, kteří nechtějí darovat konkrétní hodnotu nebo pokud se jedná o dárek pro rodiče či prarodiče a darující nechce, aby znali cenu menu.

Kdy nejpozději před Vánoci můžou zákazníci objednat poukaz jako vánoční dárek?

Můžou i od štědrovečerní večeře. Než dojedí, mají ho v e-mailu. Například v minulém roce přímo na Štědrý den v pět hodin odpoledne se ještě několik poukazů prodalo. Lidé byli rádi, že jsme jim pomohli se zapomenutým dárkem nebo pokud se na poslední chvílí někdo objevil na Vánoce ve dveřích.

Foto: Daniel Šíra

Říká se, že jídlo v kvalitní restauraci bude čím dál více zážitek než nějaká tradiční, každodenní věc. Myslíte si, že i proto roste prodej poukazů? Že se na tento příjemný zážitek bude vzpomínat několik dnů, týdnů, roků?

My to takhle i prezentujeme. Lidé darují zážitek nebo společně strávený čas. Není to o dárku ve vysoké hodnotě, ale i o tom stráveném čase s dobrým jídlem, v dobré společnost a v příjemné atmosféře.

Jak se Comedoru vlastně daří?

Soustředíme se na to, co nám jde, co mají lidi rádi, za čím se vrací. Nejsme podnik, který by nabídku často obměňoval. Soustředíme se na to, aby to byla zábava, aby atmosféra byla pořád perfektní. Taky se snažíme udržovat si kvalitu, na kterou jsou u nás lidé zvyklí. Úsměvy na obou stranách baru jsou pro nás to nejdůležitější.

Sdílejte článek