Nejnovější zprávy: Frenštát si připomene 30 let od začátku odsunu ruských vojáků z města Izraelský hudebník a držitel Grammy Oran Etkin vystoupí v Ostravě

Společnost

Zemřel Petr Michálek, zakladatel společností Pemic a Knihcentrum.cz

Ve věku 47 let náhle zemřel Petr Michálek, zakladatel společnosti Pemic Books a značek Knihcentrum.cz a Audiotéka.

Foto: Magazín PATRIOT

Petr Michálek začal podnikat ve svých devatenácti letech v dubnu 1991 během studia na vysoké škole. Následně v roce 2002 své podnikatelské aktivity transformoval do akciové společnosti PEMIC BOOKS, ve které byl statutárním ředitelem.

PEMIC v současnosti funguje na českém a slovenském knižním trhu v oblasti knižního velkoobchodu a prostřednictvím dceřiných společností také v oblasti skladové logistiky, dopravy a maloobchodu pod značkami KNIHCENTRUM a AUDIOTÉKA.

"Nedávný odchod Petra Michálka byl naprosto nečekanou událostí, která všechny zarmoutila. Je však důležité připomenout, že patřil k lidem, kteří i přes vyměřený krátký čas na světě dokázali vytvořit něco velkého, co přetrvá. Jeho píle a odhodlání, díky kterým vkládal do každého dne spoustu energie, byly obdivuhodné. Neustále na sobě pracoval a šel za svými sny. Stejně tak dokázal inspirovat lidi kolem sebe a motivovat je, aby se ani oni nevzdávali a věřili v sebe. Ačkoliv tady už není, v našich myšlenkách zůstane navždy," uvedli spolupracovníci Petra Michálka.

Poslední rozloučení se koná ve středu 22. května ve 14 hodin ve smuteční obřadní síni krematoria ve Slezské Ostravě.