Nejnovější zprávy: Autotest: Hyundai Tucson N LINE, rodinný rychlík Příběh slavného orchestrionu z Chalupářů, vyměněn za rogalo a znovu nalezen

Sport

Žádných 300 fanoušků. V Karviné nepůjde na fotbal kvůli pandemii nikdo

​Nedělní zápas 26. kola první fotbalové ligy mezi Karvinou a Spartou Praha bude kvůli výskytu koronaviru v Dole Darkov probíhat ve zvláštním režimu s velkými omezeními.

Takhle se fotbalisté Karviné radovali z gólu proti Spartně na podzim 2018. Utkání ale nakonec prohráli 1:3. Foto: Vladimír Pryček

Zatímco ostatních utkání obnovené sezony se smí zúčastnit 300 osob a někde už měli i pár desítek fanoušků z "kotle", na duel mezi Slezany a Letenskými se žádní příznivci nedostanou.

Zápas se odehraje v ještě přísnějším režimu než dohrávka 23. kola mezi Teplicemi a Libercem, která minulou sobotu otevřela restartovanou sezonu po koronavirové pauze. Na Stínadlech tehdy smělo na stadion včetně hráčů, členů realizačních týmů a rozhodčích 150 osob a dostalo se i na některé novináře.

V Karviné se zápas bude hrát s výjimkou několik pracovníků televizních a rozhlasových médií a jednoho fotografa bez účasti novinářů a na nezbytné minimum se musely uskromnit i oba týmy. Nedostane se také na žádné fanoušky, kteří už například v omezeném počtu dorazili do hlediště v Příbrami, Opavě či Českých Budějovicích.

"Utkání se uskuteční s velmi omezeným počtem osob na stadionu v souladu s rozhodnutím Krajské hygienické stanice," uvedl v tiskové zprávě Štěpán Hanuš, mluvčí Ligové fotbalové asociace, která v Česku řídí první a druhou ligu. Přesný počet osob na stadionu v Karviné LFA nezveřejnila.

Důl Darkov těžební společnosti OKD v Karviné je aktuálně největším ohniskem výskytu nemoci covid-19 v Česku. Nakaženo je 329 zaměstnanců a jejich blízkých.