Sport
18/04/2024 Petr Sobol

Klíčový podpis! Klenot Šín zůstává v Baníku

Foto: se souhlasem FCB

Fanoušci Baníku si oddechli. Ostravský dres bude i nadále oblékat devatenáctiletý odchovanec Matěj Šín, který s klubem podepsal novou smlouvu.

Šín debutoval v lize v ročníku 2021/22. Aktuálně má na kontě 43 startů, tři góly a jednu nahrávku. Stal se jedním z klíčových hráčů Baníku, patří taky do kádru reprezentační jednadvacítky.

Klubový odchovanec měl smlouvu do června příštího roku, teď ale podepsal s Baníkem nový kontrakt do roku 2027. „Jsem rád, že jsme se dohodli a můžeme skládat tým s vědomím, že tady Matěje máme pod dlouhodobou smlouvou. Matěj už dnes patří k nejvytěžovanějším hráčům svého ročníku v lize a my věříme, že má předpoklady, aby se časem stal i jedním z lídrů celého mužstva a jeho role byla stále důležitější. Nepochybuji o tom, že může být i velkým vzorem pro další kluky v naší akademii. Jsme zkrátka rádi, že naše spolupráce bude pokračovat,“ řekl pro klubový web šéf sportovního úseku Baníku Luděk Mikloško.

Šín se stal další hráčem mladé generace, který v Baníku prodloužil kontrakt. Už dříve podepsali nové smlouvy David Buchta a Jiří Boula. „Matěj Šín je bezesporu jedním z nejtalentovanějších hráčů své generace, což potvrzuje výkony v dresu Baníku i českých juniorských reprezentací. Řadí se mezi nejvýraznější tváře vyhlášené mládežnické akademie ostravského klubu, sám má k Baníku, jeho fanouškům i celému regionu obrovský vztah. Podmínky prodloužení kontraktu potvrzují pozici, kterou si Matěj svými výkony i morálním nastavením v klubu vybudoval. Matěj je jednoznačně hráčem s mezinárodním potenciálem, ale pro nejbližší období dává jeho spojení s Baníkem smysl všem stranám,“ dodal Viktor Kolář, šéf fotbalové sekce agentury SPORT INVEST, která hráče zastupuje.

Sdílejte článek