Nejnovější zprávy: Nic dramatického. Za týden přibylo v kraji 95 lidí s covidem-19 Módní přehlídka Beata Rajské rozzářila opavské náměstí

Proměny kraje

​Z Mošnova na letní dovolenou? Zatím do Bulharska a na Jadran

Charterových letů do turistických destinací bude letos méně, zajistí je Smartwings a bulharská aerolinka.

Ilustrační foto: Archiv

Ostravské letiště omezí nabídku charterových letů do dovolenkových destinací. Cestujícím nabídne spoje do Burgasu, Splitu a Podgorici. Připraveny jsou také lety do řeckých destinací Rhodos a Heraklion.

Lety zajistí společnost Smartwings, která bojuje o vládní finanční záruky. Spojení do Bulharska navíc posílí tamější aerolinka Bulgarian Air Charter.

„Letní sezona bude bohužel poznamenaná pandemií, ale dostatečně pokryje momentální poptávku po dovolenkových letech z Moravskoslezského kraje,“ uvádí obchodní ředitel mošnovského letiště Stanislav Bujnovský.

V případě příznivých podmínek pro cestování plánuje letiště také charterové spoje do turecké Antalyi, tuniské Džerby a Monastiru a egyptských destinací Marsa Alam a Hurgáda. Záleží i na poptávce ze strany cestovních kanceláří.

Od čtvrtka mohou cestující opět využívat také pravidelnou linku do Londýna, kterou provozuje letecká společnost Ryanair. „Z celé sítě obnovuje pouze 40 procent svých letů a linka Ostrava–Londýn je mezi nimi,“ doplňuje Bujnovský.

Letišti Leoše Janáčka Ostrava dlouhodobě konkurují polská letiště poblíž hranic. Kraj proto vybízí turisty, aby podpořili regionální letiště ve stejném duchu jako restaurace nebo pivovary.

V souvislosti s šířením nového typu koronaviru letiště zavedlo několik ochranných opatření. Letištní terminály jsou ošetřeny speciálním nástřikem, který ničí viry a bakterie. Při odbavení i bezpečnostních kontrolách pracovníci letiště dodržují bezpečné odstupové vzdálenosti.

„Zavedli jsme také veškerá ochranná opatření požadovaná leteckými společnostmi,“ vysvětluje provozní ředitel letiště Michal Holubec.

Charterové lety do turistických destinací dlouhodobě tvoří většinu pasažérských spojů z Mošnova. Pro cestovní kanceláře je zajišťuje převážně společnost Smartwings.