Sport
10/10/2022 Petr Sobol

Vysněný trenér končí. Vrba dostal v Baníku padáka

Pavel Vrba už není trenérem Baníku. Vedení klubu jej odvolalo po víkendové remíze s Libercem.

Vedení Baníku o Vrbův příchod stálo dlouho. Bývalý reprezentační kouč se do Ostravy vrátil v létě a v Baníku věřili, že tým ve výroční sezoně bude pod jeho vedením konkurovat nejlepším ligovým týmům.

Jenže realita je úplně jiná. Baník z letošních 11 zápasů vyhrál jen dvakrát, pětkrát remizoval, čtyřikrát prohrál a v tabulce je až čtrnáctý. Hůř je na tom jen Zlín a Pardubice, tedy jediné dva týmy, nad kterými Baník dokázal vyhrát.

Poslední zápas Ostravané sehráli v neděli v Liberci, kde pouze remizovali 0:0. A to byla Vrbova konečná. „Situace je taková, jaká je. Po jedenácti kolech jsme na čtrnáctém místě tabulky, našim představám neodpovídají ani výsledky, ani výkony,“ řekl pro klubový web nový šéf sportovního úseku Baníku Luděk Mikloško.

Ke konci vysněného trenéra se vyjádřil i majitel Baníku Václav Brabec, který o zkušeného kouče tak dlouho stál. „Je na nás, abychom si přiznali nejen tento fakt, ale i celkový současný stav, v jakém se celý A-tým nachází. Dospěli jsme k názoru, že toto řešení je nyní nejlepším možným pro obě strany. Samozřejmě jsme si to představovali jinak a věřili jsme v dlouhodobou úspěšnou spolupráci, ale fotbal už je v některých věcech takový, nevyzpytatelný a během několika týdnů se může všechno změnit,“ prohlásil.

Baník nyní povedou asistenti David Oulehla a Jan Baránek

Sdílejte článek