Nejnovější zprávy: Návštěva prezidenta Pavla byla levnější než Zemanova. Kolik za ni kraj zaplatil? Česká pošta v Ostravě uzavře skoro 30 poboček

Společnost

VIDEO: To je doják. Zpívající sestřičky se loučily s pacientem, který byl v kritickém stavu

Nezapomenutelný zážitek připravily jednomu z pacientů sestry z Oddělení popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie FN Ostrava. Na rozloučenou mu trojhlasně zazpívaly známou vánoční píseň Spirituál Kvintetu s názvem Bim Bam.

Foto: se souhlasem FN Ostrava

Muže (73 let) přijali na Oddělení popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie FN Ostrava 15. srpna letošního roku. Byl v kritickém stavu, měl popáleniny 2. a 3. stupně na 41 procentech těla.

V průběhu hospitalizace však sestřičky zjistily, že velmi pozitivně reaguje, když na něj zpívají. Vícehlasou skladbu mu proto věnovaly jako dárek na rozloučenou. „U nás doma se hodně zpívá a hraje na hudební nástroje. A rády zpíváme i tady na oddělení, například při převazech našim pacientům. Trojhlasně u lůžka pacienta jsme ale zpívaly poprvé. Zkusily jsme si to předtím jen jednou, na sesterně,“ uvedla jedna ze zpívajících sester Martina Mitášová.

Zraněný muž nešetřil při dočasném propuštění z nemocnice slovy díků a neskrýval dojetí. V lednu pokračuje v léčení na Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství FN Ostrava a věří, že se se „zpívajícími“ sestřičkami znovu potká.