Společnost
17/11/2022 Jaroslav Baďura

Ve Vítkovicích hořelo, v nemocnici skončilo malé dítě

​Tři jednotky hasičů zasahovaly dnes krátce před 15. hodinou u požáru bytu v ostravské městské části Vítkovice. Z domu museli hasiči evakuovat deset osob, z toho dvě děti. Požár zničil celý byt.

Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena ve 14.46 hod. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů z ostravských stanic Zábřeh a Fifejdy, spolu s nimi dobrovolní kolegové z Ostravy-Zábřehu. Hasiči kromě pěti cisteren měli k dispozici i jeden automobilový žebřík. Během zásahu si velitel zásahu povolal na místo události i evakuační autobus.

"Po příjezdu hasičů na místo události byl byt již celý v plamenech. Hasiči tak museli z domu, který měl 4 patra, evakuovat celkem deset osob. Dvě osoby hasiči museli vyvést ve speciálních vyváděcích maskách. Mezi evakuovanými osobami byly i dvě děti," uvedl za hasiče Lukáš Popp.

Všech deset osob bylo na místě ošetřeno přítomnými zdravotníky. Jedno z dětí muselo být odvezeno do nemocnice, ostatní osoby zůstaly na místě události a hasiči pro ně přistavili evakuační autobus, který jim poskytl, po zbylou dobu zásahu, zázemí a tepelný komfort. Po celou dobu zásahu byl dům odpojen od elektrické energie a plynu.

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu během 40 minut. Další dvě hodiny zabrala hasičům likvidace požáru. Na odvětrání zakouřených prostor hasiči nasadili přetlakovou ventilaci.

"Vybavení bytu, z důvodu dohledání skrytých ohnisek, museli hasiči vyhodit z okna před dům. Příčina vzniku požáru je v šetření hasičů a policie. Škoda, kterou napáchal požár, byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun," dodal Popp.

Sdílejte článek