Nejnovější zprávy: FN Ostrava buduje Covidcentrum, sloučí odběrová místa Řidič nevybral zatáčku a skončil se zraněním v příkopu

OSTRAVA-JIH

Tradiční předvánoční nadílka ve vozech Senior expres Ostrava-Jih

Jako každý rok i letos osobně přála cestujícím, kteří využili služeb Senior expresu Ostrava-Jih v předvánočním čase, místostarostka Markéta Langrová.

Foto: Ostrava-Jih

Letos se přidala k několika ranním jízdám v úterý 17. prosince a spolu s přáním předávala klientům také dárky v podobě balíčků se smaltovaným hrníčkem a bylinkovým čajem. Všem ostatním, kteří v tento den jeli zvýhodněnou dopravou pro seniory z obvodu, předávali dárky řidiči vozů Senior expresu.

Zvýhodněnou dopravu zavedla místní radnice v dubnu 2017, nejprve pro seniory starší 80 let, od února 2018 radnice snížila věkovou hranici na 77 let.

„Služba je oblíbená a hojně využívaná, v současnosti má vyřízenou průkazku 1677 seniorů. Stanovená věková hranice 77 let umožňuje využívat tuto zvýhodněnou dopravu více než 5000 seniorů z Jihu. Nyní již máme zajištěno poskytování služby na další dva roky, do 31. 12. 2022. Zajišťovat ji bude dosavadní dodavatel, oproti stávajícím třem budou jezdit od února 2020 již čtyři vozy, čímž zajistíme lepší dostupnost služby a kratší čekací dobu,“ uvedla iniciátorka služby místostarostka Markéta Langrová s tím, že radnice do provozu Senior expresu za letošní rok investovala téměř 3,3 milionů korun.

Jak Senior expres Ostrava-Jih funguje? Za 25 korun mohou senioři starší 77 let, s trvalým pobytem v městském obvodu Ostrava-Jih, jet k lékaři, na poštu či kamkoliv v rámci celého města Ostravy potřebují.

Zbylé náklady na cestu hradí radnice. Jedinou podmínkou pro zájemce je vyřízení tzv. průkazu Senior EXPRES, a to bezplatně a na počkání. Do konce tohoto roku na odboru sociální péče, od nového roku pak přebírá tuto agendu odbor hospodářské správy Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih.

K tomu jim stačí občanský průkaz a klasická průkazková fotografie. Senior EXPRES mohou držitelé průkazek využívat v pracovní dny od 6:00 do 16:00 hodin, a to na základě telefonické objednávky, nejméně jeden den před požadovanou jízdou na tel. čísle 770 130 770.

Službu mohou zájemci využít až 4 x měsíčně a navíc si sebou mohou vzít bezplatně doprovod. Spolehnout se mohou na pomoc řidiče při nastupování, přenosech zavazadla či umístění ortopedických pomůcek.