OSTRAVA-JIH
02/03/2021 Jaroslav Baďura

​Ostrava-Jih nabídne investorům zajímavé plochy pro stavbu bytů i hřiště

V rámci podpory dalšího rozvoje obvodu plánuje Ostrava-Jih postupně vyhlásit tři záměry na prodej městských pozemků.

Půjde o plochu určenou pro bytovou výstavbu na ulici Středoškolské a dále o plochu vedle aquaparku pro investora v oblasti sportu a volného času.

V příštím týdnu budou zastupitelé jednat o prvním záměru prodeje, nevyužívaném území zhruba 10 000 metrů čtverečních na ulici Plzeňská naproti radnice.

„Poměrně velkému, ale v současnosti nevyužívanému území v centru obvodu dominuje poškozený památník. Součástí záměru je proto také řešení dalšího osudu sousoší s názvem Pokrok vědy z roku 1977. Počítá se se snesením sochy z podstavců a umístěním v místě nebo v jiné vhodné lokalitě obvodu. Okolní území se postupně rozvíjí, v lokalitě vzniklo Sanatorium Jih, soukromý bytový dům, sportovní zázemí pro fotbalovou akademii. Nyní chceme najít smysluplné využití i pro uvedenou plochu,“ přibližuje záměr místostarosta Jan Dohnal, do jehož gesce strategický rozvoj patří.

„Umím si tam představit komerční budovu s multifunkčním využitím, ve které nabídnou své služby obyvatelům obchody, ordinace, kanceláře. Určitě nechceme, aby v místě vyrostla přízemní montovaná budova nebo benzinová pumpa,“ říká místostarosta Dohnal.

Dodává, že plochu bude obvod i vzhledem k současné krizi nabízet tak dlouho, než najde investora, který předloží zajímavý architektonický návrh.

Vzhledem k umístění u frekventované cesty není pozemek vhodný pro volnočasové vyžití v podobě parku nebo hřiště. Územní plán v tomto místě dlouhodobě počítá s výstavbou.

Dopravní napojení bude řešeno z Pavlovovy ulice s podmínkou vybudování parkoviště. Prodej pozemku obvod konzultuje s Magistrátem města Ostravy a Městským ateliérem prostorového plánování a architektury (MAPPA).

Sdílejte článek