Nejnovější zprávy: Noční požár v Třinci. Škoda téměř za milion, popálená žena bojovala o život V Ostravě se rozpadla koalice, začalo jednání o nové

OSTRAVA-JIH

V Ostravě-Výškovicích vznikne nový domov pro zdravotně postižené občany

​V nejlidnatějším městském obvodu Ostravy vyroste nový domov pro zdravotně postižené.

Ilustrační foto: mikasazs.cz

Na pozemku pod ulicí Srbská ve Výškovicích ho postaví společnost Mikasa z.s. Stavební záměr už radní obvodu odsouhlasili.

Domov bude postaven na soukromém pozemku, který je územním plánem určený k výstavbě. Radní na základě předloženého záměru schválili dopravní napojení a napojení na inženýrské sítě.

Rozhodnutí předcházela veřejná diskuze s občany a zástupci místních domovních samospráv v dané lokalitě. Na bydlení pro zdravotně postižené získala Mikasa dotace a postavit ho musí do dvou let, jinak o ně přijde.

„Rozhodli jsme se společnosti Mikasa po dlouhém projednávání a posouzení všech aspektů, vyhovět. Pokud bychom tady neumožnili stavět tento projekt, velice pravděpodobné by vlastník tento pozemek developoval a postavil by zde třeba bytový dům o 6 nadzemních podlažích. Plánovaná stavba bude částečně zapuštěna do terénu a zapadne svým rázem do této krajiny. Nebude rušit ve výhledu, což bude pro obyvatele určitě příjemnější. Zařízení navíc poskytne nedostatkové služby v péči o zdravotně postižené autismem," říká místostarosta Jan Dohnal.

Příjezdová cesta k domovu vznikne na místě tří parkovacích míst na ulici Srbská. Lidé se proto obávají nejen zástavby, ale také zhoršení situace s parkováním.

Dle místostarosty se budou náhradní parkovací místa nacházet před areálem zařízení a společnost Mikasa bude mít vlastní parkovací místa přímo ve svém oploceném areálu.

Ani zaměstnanci ani návštěvníci tak nebudou žádné parkovací místa občanů v místě zabírat.