OSTRAVA-JIH
10/12/2020 Jaroslav Baďura

V Ostravě-Výškovicích vznikne nový domov pro zdravotně postižené občany

​V nejlidnatějším městském obvodu Ostravy vyroste nový domov pro zdravotně postižené.

Na pozemku pod ulicí Srbská ve Výškovicích ho postaví společnost Mikasa z.s. Stavební záměr už radní obvodu odsouhlasili.

Domov bude postaven na soukromém pozemku, který je územním plánem určený k výstavbě. Radní na základě předloženého záměru schválili dopravní napojení a napojení na inženýrské sítě.

Rozhodnutí předcházela veřejná diskuze s občany a zástupci místních domovních samospráv v dané lokalitě. Na bydlení pro zdravotně postižené získala Mikasa dotace a postavit ho musí do dvou let, jinak o ně přijde.

„Rozhodli jsme se společnosti Mikasa po dlouhém projednávání a posouzení všech aspektů, vyhovět. Pokud bychom tady neumožnili stavět tento projekt, velice pravděpodobné by vlastník tento pozemek developoval a postavil by zde třeba bytový dům o 6 nadzemních podlažích. Plánovaná stavba bude částečně zapuštěna do terénu a zapadne svým rázem do této krajiny. Nebude rušit ve výhledu, což bude pro obyvatele určitě příjemnější. Zařízení navíc poskytne nedostatkové služby v péči o zdravotně postižené autismem," říká místostarosta Jan Dohnal.

Příjezdová cesta k domovu vznikne na místě tří parkovacích míst na ulici Srbská. Lidé se proto obávají nejen zástavby, ale také zhoršení situace s parkováním.

Dle místostarosty se budou náhradní parkovací místa nacházet před areálem zařízení a společnost Mikasa bude mít vlastní parkovací místa přímo ve svém oploceném areálu.

Ani zaměstnanci ani návštěvníci tak nebudou žádné parkovací místa občanů v místě zabírat.

Sdílejte článek