Nejnovější zprávy: Známé hladové okno ožilo! Do Ostravy dorazily americké smashburgery Tři vážné nehody na jednom motokrosu. Zraněného převážel vrtulník

Společnost

Společnost mcePharma otevřela ve Stachovicích multifunkční areál nové generace

Společnost mcePharma, sídlící v Bílovci na Novojičínsku, vstoupila do roku 2022 ambiciózně.

Foto: Vladimír Pryček

Společnost ve Fulneku v obci Stachovice otevřela moderní areál vývojověvýrobního a distribučního centra, zaměřeného na farmaceutické, veterinární i potravinářské služby. Komplex za 10 milionů eur s rozlohou 15 418 metrů čtverečních byl hotov za necelých osm měsíců a kromě špičkových služeb přinese i nová pracovní místa.

Stachovice HUB nabízí zcela nový typ služeb a kvalitních řešení firmám, které se zajímají o vývoj, výrobu, skladování či logistiku ve farmaceutickém, potravinářském i veterinárním průmyslu. Celý areál využívá prvků umělé inteligence, důkazem čehož je poloautomatizovány skladový systém KARDEX, určený ke skladování vzorků a malých dodávek.

Skladová kapacita činí 5000 paletových míst a čerpá z nejmodernějšího systému řízení (WMS) zvyšující přesnost vychystávání, řízení zásob i celkovou efektivitu. „Provoz ve Stachovicích je unikátní z mnoha pohledů, jedním z nich jsou i získané certifikace GDP (správná distribuční praxe) a EXCiPACT (certifikace pro míchání farmaceutických pomocných látek). Společnost mcePharma tak dosáhla dvou významných milníků – stali jsme se první společností ve střední a východní Evropě, která certifikací EXCiPACT úspěšně prošla a ve schváleném rozsahu může pracovat v nejvyšším dosažitelném stupni čistoty předepsaném pro farmaceutické pomocné látky,“ řekla Andrea Doležalová, výkonná ředitelka společnosti mcePharma, s.r.o.

Práci v moderním areálu by mělo postupně najít více než 150 zaměstnanců v různých pracovních pozicích v oblastech vývoje, kvality, managementu, výroby a vědy. Již teď je jasné brzké zaplnění skladovacího prostoru, a to i díky vhodně zvolené poloze areálu s výborným napojením na hlavní dopravní koridory. Proto se v blízké budoucnosti počítá s rozšířením skladovací kapacity.