Společnost
05/01/2022 Petr Sobol

Společnost mcePharma otevřela ve Stachovicích multifunkční areál nové generace

Společnost mcePharma, sídlící v Bílovci na Novojičínsku, vstoupila do roku 2022 ambiciózně.

Společnost ve Fulneku v obci Stachovice otevřela moderní areál vývojověvýrobního a distribučního centra, zaměřeného na farmaceutické, veterinární i potravinářské služby. Komplex za 10 milionů eur s rozlohou 15 418 metrů čtverečních byl hotov za necelých osm měsíců a kromě špičkových služeb přinese i nová pracovní místa.

Stachovice HUB nabízí zcela nový typ služeb a kvalitních řešení firmám, které se zajímají o vývoj, výrobu, skladování či logistiku ve farmaceutickém, potravinářském i veterinárním průmyslu. Celý areál využívá prvků umělé inteligence, důkazem čehož je poloautomatizovány skladový systém KARDEX, určený ke skladování vzorků a malých dodávek.

Skladová kapacita činí 5000 paletových míst a čerpá z nejmodernějšího systému řízení (WMS) zvyšující přesnost vychystávání, řízení zásob i celkovou efektivitu. „Provoz ve Stachovicích je unikátní z mnoha pohledů, jedním z nich jsou i získané certifikace GDP (správná distribuční praxe) a EXCiPACT (certifikace pro míchání farmaceutických pomocných látek). Společnost mcePharma tak dosáhla dvou významných milníků – stali jsme se první společností ve střední a východní Evropě, která certifikací EXCiPACT úspěšně prošla a ve schváleném rozsahu může pracovat v nejvyšším dosažitelném stupni čistoty předepsaném pro farmaceutické pomocné látky,“ řekla Andrea Doležalová, výkonná ředitelka společnosti mcePharma, s.r.o.

Práci v moderním areálu by mělo postupně najít více než 150 zaměstnanců v různých pracovních pozicích v oblastech vývoje, kvality, managementu, výroby a vědy. Již teď je jasné brzké zaplnění skladovacího prostoru, a to i díky vhodně zvolené poloze areálu s výborným napojením na hlavní dopravní koridory. Proto se v blízké budoucnosti počítá s rozšířením skladovací kapacity.

Sdílejte článek