Sport
17/03/2022 Petr Sobol

Skvělá zpráva! České hokejové hry se letos poprvé odehrají v Ostravě

Letošní mistrovství světa v hokeji se bude hrát od 13. května ve Finsku. Ještě předtím ale český tým čeká dlouhá příprava, včetně Českých hokejových her, které se budou hrát v Ostravě.

České hokejové hry, které se budou hrát od 28. dubna do 1. května, jsou součástí série Euro Hockey Tour. Do Ostravy zavítají poprvé v historii.

Domácí tým finského trenéra Kariho Jalonena narazí na výběr Finska a Švédska, o osudu třetího soupeře se ale teprve rozhodne. Tradičním účastníkem Euro Hockey Tour je totiž Rusko, to ale bylo kvůli konfliktu na Ukrajině z turnaje vyloučeno, a tak se hledá náhrada. Tou se nejspíš stane Rakousko.

Turnaj se bude hrát v Ostravar Aréně, která je domovem extraligových Vítkovic. „Pro případ termínové kolize s play-off klubu HC Vítkovice Ridera je připravena náhradní varianta s přesunem některého z mezistátních utkání tak, aby program play-off nebyl narušen a klub mohl využít výhody domácího prostředí,“ píše se na portálu ceskyhokej.cz.

České hokejové hry budou jednou z posledních příprav před světovým šampionátem, hráči z NHL ale do Ostravy ještě nepřijedou. Konec základní části nejlepší ligy světa je totiž naplánován na sobotu 30. dubna.

Následující víkend se budou hrát Švédské hokejové hry ve Stockholmu a v pátek 13. května už vypukne šampionát ve Finsku. Český tým do něj vstoupí o den později duelem s Velkou Británií v Tampere.

Sdílejte článek