21/10/2022 Petr Sobol

Ráno vařil obědy, pak pomohl srazit Plzeň. A teď Slavii, přeje si zakladatel Canteen

Třetiligoví hlučínští fotbalisté ve středečním pohárovém utkání šokovali Plzeň, kterou porazili 3:2 a postoupili do další fáze MOL Cupu. U slavného vítězství byl taky zakladatel a šéf ostravského Canteen Jakub Ptáček.

Zatímco hlučínští fotbalisté jsou amatéři, kteří chodí do práce, hráči Viktorky jsou v čele Fortuna ligy a v Lize mistrů hrají proti Barceloně, Bayernu Mnichov nebo Interu Milán. Do Hlučína dokonce přiletěli letadlem, na nadšeně domácí ale nestačili. „Byl to pro nás všechny obrovský zážitek. Když jsme dali v nastavení poslední gól, tak jsem tomu ani moc nechtěl věřit. Moc si to užíváme, už zítra nás ale čeká další zápas. Jdeme zpátky do reality,“ řekl pro patriotmagazin.cz zakladatel ostravského Canteen Jakub Ptáček, který do utkání naskočil v 66. minutě. O čtyři minuty později dal hlučínský Smékal první gól.

Upřímně, napadlo vás před zápasem, že byste mohli uspět?

Chtěli jsme do utkání jít s tím, že si to s Plzní rozdáme. Že se nebudeme bát a budeme hrát svůj fotbal. Fotbalově jsme dobří, a to jsme taky ukázali. Nakonec to dopadlo tak, že jsme vyhráli, bylo to něco úžasného.

Kdy jste začal tušit, že byste mohli Viktorku porazit?

Oni toho v první půli moc neměli. My jsme se snažili udržet balon, sami jsme měli nějaké brejky, které jsme mohli dotáhnout. Do kabin jsme šli za stavu 0:0, což byl ukazatel, že by to mohlo jít.

A ono to šlo...

Když jsme dali první gól, bylo to velmi motivující. Za pět minut jsme sice dostali na 1:1, nijak jsme se ale nenechali rozhodit. Nesesypali jsme se a hráli jsme svou hru. Potom, co Plzeň vyrovnala na 2:2, už jsem byl trochu skeptický, že bude rozhodovat penaltová loterie, ale v závěru se k nám přiklonilo štěstí. Bylo to neuvěřitelné.

Co se potom dělo?

Asi jsem si ani neuvědomoval, co se stalo. Byla to pro nás obrovská odměna za naší práci, za celý podzim. Všichni tomu dáváme sto procent.

Jaké byly oslavy?

Hrálo se uprostřed týdne, takže decentní. Kdyby se hrálo v pátek nebo sobotu, asi by to bylo mnohem větší. Nejsme ale profíci, chodíme do práce, a tak jsme si to nemohli užít tak, jak jsme chtěli. Každopádně jsme si zazpívali a zařvali, bylo to krásné.

Plzeň na zápas přiletěla letadlem. Jak vypadal váš den?

Mám toho hodně, podnikám, nedávno jsme navíc v Porubě otevřeli restauraci. Vstával jsem v 5:30, abych byl na sedm v práci. Vařil jsem obědy a po jejich výdeji jsem jel na zápas.

Co hráči Plzně, jak na vás působili?

Nebyli nijak povýšení, i když je porážka zaskočila. Chovali se normálně, vzali to sportovně.

Jak vnímáte velký mediální zájem, který se okolo vás teď strhl?

Je to trochu nezvyklé, ale je to fajn. Užíváme si to, něco takového se nepovede každý den. Ale je to historie, už v sobotu nás čeká zápas o čelo MSFL proti Kroměříži.

V poháru jste porazili Líšeň a Plzeň. Koho si přejete teď?

Už naposledy jsme se sázeli, kdo by koho chtěl dostat. Myslím, že to uděláme stejně. Já bych si nejvíc přál Slavii, tak uvidíme, jak to dopadne.