Nejnovější zprávy: Milostivé léto. DPO vám za necelou tisícovku odpustí zbytek dluhu, úroky i exekuce Jdeme hlavou proti zdi, říká Patrik Bauer z Řeznictví u Bobra

Gastronomie

Příběh kaváren COKAFE pokračuje. Po třech ostravských je další pobočka v Ostravici

Oblíbená značka ostravské kavárenské scény COKAFE expanduje.

Foto: Vladimír Pryček

Zakladatel konceptu COKAFE Richard Mauler v sobotu slavnostně otevřel novou pobočku v Ostravici a plánuje vznik dalších.

Kdy vás napadla možnost exportu konceptu COKAFE z Ostravy?
Tu myšlenku už jsem měl v hlavě dlouho, ale nikdy přesně nevím, kde to bude. Musí se objevit ideální prostor, který mi bude zapadat do našeho konceptu a do našich plánů. Ostravice takto zapadla. S majiteli pozemků jsme se začali bavit již více než rok zpátky a měli jsme tak dostatek času vše připravit, i když jsme klasicky otevřeli o dva měsíce poté, co jsme chtěli, takže nám unikla letní sezona. Ale takový je život...

Proč zrovna Ostravice?
Mám rád Beskydy, odmala tam jezdíme lyžovat, na kolo, máme tam chatu, takže jsem tam trávil opravdu mnoho času. Zároveň jsem kolem tohoto místa vždycky jezdil a poslední čtyři roky už tam dokonce stavba, ve které se COKAFE nyní nachází, stála. Vždycky se mi líbila poloha a hlavně obrovské prosklení směrem k hlavní cestě. Samozřejmě taky vidíme potenciál v lidech, kteří poslední dobou do hor jezdí častěji a častěji.

Je v Ostravici něco jinak než v dosavadních ostravských pobočkách?
Tentokrát jsme nedělali žádné kompromisy ve vybavení baru, kde jsou všechny skvělé a praktické věci, které baristům usnadňují práci. Takovéto vybavení se stane standardem v našich budoucích pobočkách.

Podnikatelé v gastronomii si stěžují na nedostatek personálu, je to problém i pro vás? Ať už v Ostravici nebo i ve stávajících kavárnách?
Problém to je dost velký, ale v kavárnách to zatím zvládáme a daří se nám nabírat nové skvělé lidi.

Jak bude kavárna v Ostravici otevřena?
Otevřeno je každý den od půl deváté do sedmi večer.

Chystáte i další pobočky? Pokud ano, kde?
Momentálně chystáme další tři pobočky v Ostravě, které se otevřou během let 2022 a 2023.

Fotogalerie

Autor: Vladimír Pryček