Nejnovější zprávy: V Ostravě se dnes testovalo 4567 dětí, pozitivní byly dvě ​Poruba bude mít opět fontánu! V upraveném parku u Domu kultury Poklad

Regiony

Po nové cyklostezce u Frenštátu se v upravené stopě prohánějí běžkaři

​Bohatá sněhová nadílka a počasí letošní zimy dává další rozměr využití nové frenštátské cyklostezky Lubina – Lomná.

Foto: Igor Russnák

Tím je možnost zimního sportování, třeba běhu na lyžích. Díky spolupráci města, TJ Frenštát pod Radhoštěm a také místních nadšenců jsou tam k dispozici dvě běžecké lyžařské stopy po krajích cyklostezky.

Mezi nimi je pak dost místa pro pěší turisty nebo na procházky pro rodiny s dětmi. Ve čtvrtek 11. února dopoledne dopravily Technické služby města Frenštát pod Radhoštěm na začátek úseku cyklostezky u čističky odpadních vod sněžný skútr s žehličkou.

Skútr patří Tělovýchovné jednotě Frenštát pod Radhoštěm a ta jej používá také k udržování stopy na kopci Marek.

„Během třiceti minut jsme projeli obě stopy po celé délce tohoto úseku cyklostezky až k mostu přes Lubinu za Lichnovem," upřesnil Jiří Novotný z TJ Frenštát pod Radhoštěm. Délka stop je zhruba 6 kilometrů.

Podél řeky Lubiny pak bylo rušno hlavně o víkendu, kdy stopu projížděly desítky jak zdatnějších, tak rekreačních běžkařů. TJ Frenštát p. R. udržuje stopy také na Marku na louce za tankovou cestou, kde se pravidelně stará o stopy dlouhé 400 m, 1 km a 1,7 km.

„Pokud bude sníh, budeme jezdit dle potřeby na Marku denně, pokud město zajistí odvoz skútru na cyklostezku, budeme stopu udržovat i tam," dodává Jiří Notvotný.

„Město samozřejmě pomůže s převozem potřebného vybavení na cyklostezku. Jen doufejme, že počasí vydrží a stopa na cyklostezce přivítá sportovní nadšence i o dalším víkendu," doplnil Jiří Unruh, místostarosta města Frenštát pod Radhoštěm.