Nejnovější zprávy: Dubina má zmodernizovanou tramvajovou trať. Bude tišší, rychlejší i levandulová Poruba doma ve šlágru nestačila na Vsetín. V sobotu vyzve Prostějov

Společnost

Pivo, běh i zábava. V sobotu se v Ostravě poběží Kurnik Šopa Run

Že k sobě pivo a sport nepatří? S tím na pány Kurnik Šopa Hospody nechoďte. Na sobotu nachystali další ročník oblíbeného běhu Ostravou.

Foto: se souhlasem Kurnik Šopa Run

Kurnik Šopa Hospoda provozuje v Ostravě dva podniky. Jeden v centru, druhý v Porubě. A taky pomáhá druhým.

Už v sobotu 24. září se poběží Kurnik Šopa Run, který nabídne tři trasy. Sedmikilometrová je vhodná na procházku, jak s kočárkem, tak i s malými dětmi. Dvanáctikilometrová chodecko-běžecká trasa vede z Kurnik Šopa 2 přes Přívoz, po cyklostezce k řece Odře a Opavě, přes ulici Provozní a dále přes Pustkovecké údolí až do Kurnik Šopa 1.

Nejdelší čtyřiadvacetikilometrová trať je běžecká. Vede z Kurnik Šopa 1 do Kurnik Šopa 2 a zpět. Nachystána je rovněž cyklojízda na horských kolech z Šopy 2 do Šopy 1.

„Lidé zaplatí startovné 260 korun. Každý dostane plastový kelímek na pivo a číslo, na kterém má tři kroužky. Ty pak uplatní na dvou checkpointech, kde si buď dají pivo, nebo udělají dvacet dřepů,“ prozradili organizátoři závodu.

V cíli na každého čeká dřevěná medaile vyrobená v chráněných dílnách, třetí pivo a teplá polévka. „Je to velká sranda, příjemná akce. Máme na ni skvělé ohlasy. Chystáme i tombolu“ říkají pořadatelé.

Výtěžek z celé akce poputuje neziskové organizaci Autismus bez cenzury (ABC), která poskytuje služby pro děti s poruchou autistického spektra.