Sport
27/09/2020 Josef Pešout

Pátá výhra v řadě! Jsme silní, glosuje tažení Poruby útočník Toman

Třebaže hokejový celek Poruby posílila v létě a na začátku sezony v první lize řada zkušených hráčů, ve stávajícím kádru dostávají příležitost i mladíci.

Například dvacetiletý útočník Radim Toman si drží místo v základní sestavě a na současném vítězném tažení týmu HC RT Torax Poruba se podílel střeleckou produktivitou i v sobotním zápase se Šumperkem (4:1).

„Máme silný tým,“ říká Toman v rozhovoru pro Magazín PATRIOT.

Poruba získala v úvodních pěti kolech kolech čtrnáct bodů. To je jistě velmi příznivá bilance.
Jsme s ní spokojeni. Ale bylo by lepší, kdybychom vytěžili maximální počet patnácti bodů, protože v jednom utkání jsme na rozdíl od dalších čtyř vítězných zápasů vyhráli až na samostatné nájezdy, což přineslo dvoubodový příspěvek. Ale jinak si vážíme každého úspěšného výsledku.

V čem vidíte příčiny skvělého rozjezdu Poruby do sezony?
Máme dobré hráče. Povedlo se posílení o kvalitní a špičkové hokejisty. Vytvořil se tady opravdu silný tým. Chtěli bychom to potvrdit i v celé sezoně.

Co pro vás znamená, že tým figuruje na špici tabulky?
Vedeme ligu, ale může se stát cokoliv. Zatím se dá ale říci, že naše mužstvo má našlápnuto, aby udrželo pozici v popředí tabulky. Soutěž je celkově vyrovnaná. Občas se zrodí nějaký divoký výsledek, jako když jsme porazili Kadaň 11:1, ale to jsou spíše výjimky.

Jak posuzujete svoji pozici v kádru?
Každým tréninkem bojuji o místo. Nastupuji ve třetí útočné formaci. Jsem v Porubě třetím čtvrtým rokem, zahrál jsem si i za jiné kluby, ale pořád jsem ve dvaceti letech mladým hráčem. Vážím si toho, že jsem prošel všemi mládežnickými reprezentacemi od šestnáctky po dvacítku.

A co extraliga?
Okusil jsem ji už v minulých sezonách ve Vítkovicích, dohromady mám zatím čtrnáct startů v nejvyšší soutěži. Teď se soustřeďuji na Porubu. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme získat tři body a bojovat o nejvyšší mety. Není to přehnaný cíl.

Sdílejte článek