Nejnovější zprávy: Sdílko je zpátky. Do Poruby míří regionální prodejci, workshopy i kavárna Vražda v Porubě! Třicetiletý muž včera zabil mladou ženu

Společnost

Ostravská zoo prodloužila během prázdnin otevírací dobu, déle bude jezdit i zoovláček

Ostravská zoologická zahrada i v letošním roce po dobu letních prázdnin o hodinu prodlouží otevírací dobu. To znamená, že lidé budou moci v areálu zůstat až do 20 hodin.

Foto: Monika Vlčková

Pavilony a pokladny se uzavřou v obvyklou hodinu, tedy v 18 hodin. Kdo si bude chtít užít procházku podvečerní zahradou, musí přijít před uzavřením pokladen, později už nebude do areálu vpuštěn. Platí to i pro držitele permanentních vstupenek.

Prodloužená otevírací doba Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava platí po dobu letních prázdnin – tedy od 1. července do 31. srpna. Návštěvníci budou moci v areálu zůstat až do 20. hodiny a užít si podvečerní atmosféru. „Stále více k nám míří lidé v průběhu pracovního týdne po práci, chceme jim tedy umožnit, aby si pobyt v zoo užili o hodinu déle,“ vysvětluje mluvčí zoo Šárka Nováková. Do 20 hodin bude v provozu zooshop u východu ze zoo a také zoovláček. Déle bude otevřena i většina stánků s občerstvením.

Upozorňujeme, že pavilony a pokladny se uzavřou v obvyklou dobu, tedy v 18 hodin. To znamená, že lidé budou do areálu zoo vpuštěni nejpozději v 18 hodin. Toto platí i pro držitele permanentních vstupenek," řekla Nováková.

Během prohlídky se mohou lidé zastavit u některého z komentovaných setkání u zvířat nebo se projet safari expresem přímo mezi stády afrických a indických kopytníků. Z dalších letních akcí, které zoo nabízí, jsou to večerní komentované prohlídky po zavírací době a komentované prohlídky skleníků.

Večerní prohlídky probíhají každý prázdninový pátek, vyjma toho posledního, kdy je v plánu Běh Zoo Ostrava pro loskutáky. Poslední prázdninová večerní prohlídka tak proběhne v sobotu 27. srpna. Prohlídky skleníků probíhají každý víkend, vždy v 11 a ve 14 hodin. Kvůli omezené kapacitě je třeba se na tyto akce nahlásit předem.