Nejnovější zprávy: Zlatá tretra odhalila hlavní hvězdu. Do Ostravy dorazí létající tyčkař Duplantis Povodí Odry otevře nepřístupná místa, veřejnosti zpřístupní tři přehrady

Gastronomie

Ostrava přišla o oblíbenou Buchtárnu. Místo ní otevřela nová útulná cukrárna

Od roku 2013 fungovala v centru Ostravy, jen kousek od Fora Nová Karolina, populární Buchtárna. V září ji však nahradila cukrárna s kavárnou Pečeno s láskou.

Foto: Veronika Bulawová

Ostravská Buchtárna spadala pod Sladký časy. Od začátku v ní pekla Danuše Hýsková, ta však šla v červnu do důchodu a náhrada se za ni už nenašla.

Na začátku července prostor získala jednadvacetiletá Veronika Bulawová, která místo proměnila v útulnou cukrárnu Pečeno s láskou, ve které peče i své dorty a zákusky. „Pekla jsem na zakázku, k tomu jsem pracovala v kuchyni jedné kavárny. Hledala jsem ale nějakou výrobnu. Pak jsem uviděla inzerát na tyto prostory a hned v ten den jsem se rozhodla, že jdu do toho,“ řekla pro patriotmagazin.cz.

Veronika se k pečení dostala na začátku covidu. Pekla doma a fotky svých produktů si dávala na Instagram. Během karantény měla ale najednou více času, který investovala právě do pečení. Na začátku jen pro rodinu a známé, rychle si ji ale našli i další zákazníci a práce jí začalo přibývat.

Ve své nové provozovně chystá dorty, zákusky, cheesecaky, věnečky, větrníky, dortové nanuky, ale taky výběrovou kávu. „Od všeho máme něco, nabídka se mění každý den. Vždy peču to, co mi přijde pod ruku, do toho navíc připravuji i dorty na zakázku,“ prozradila.

Do dřívější Buchtárny byli lidé zvyklí chodit na vyhlášené buchty paní Danuše. „Je pravda, že tady lidé z Buchtárny stále chodí. Někteří jsou překvapení, že už tady není, a odejdou. Další pak ochutnají naše věci a už k nám chodí pravidelně,“ usmívá se Veronika Bulawová, která bydlí v Ostravě. I ona do své nabídky buchty zařadila, i když se převážně specializuje na dorty či zákusky. „Vím, že Buchtárna byla svými buchtami vyhlášená. A jsem moc ráda, že lidem chutnají buchty taky od nás,“ dodala.

Veronice v její kavárně pomáhají kamarádky i její máma, všechno si ale peče sama a tráví zde celé dny. „Ale ničeho nelituju. Jsem moc ráda, že jsem se takto rozhodla,“ má jasno. V Pečeno s láskou jsou i místa k sezení, nový prostor na posezení vznikl taky u okna. „Je to tady malé, ale útulné. Příjemné je, když se prostor zaplní a baví se mezi sebou i lidé, kteří se neznají,“ těší Veroniku.

Nová ostravská cukrárna má ve všední dny otevřeno od sedmi do 19 hodin. O víkendech je zatím zavřeno. Během prosince pak bude v nabídce i cukroví nebo dortové nanuky ve vánočním stylu. „Mám i nějaké další nápady, ale ty si zatím nechám pro sebe,“ uzavřela Veronika Bulawová.

Fotogalerie

Autor: se souhlasem Veroniky Bulawové