Nejnovější zprávy: O letní tábory je zájem. Ale podražily, za jedno dítě nejméně 4000 korun Příběhy staré Ostravy. Bestiální vražda? Devět let vězení a jednou měsíčně půst

Společnost

Orel skalní s potomkem ve volné přírodě. Další vzácný důkaz návratu dravců!

Bartošovičtí ochránci přírody vyfotili mladou orlici skalní Wandu i s tátou! Lákat orly k fotopastím pomáhá i maso z lišek odlovených v ostravské zoo.

Foto: se svolením Záchranné stanice Bartošovice

Poté, co se pracovníkům Záchranné stanice v Bartošovicích podařilo fotopastí pořídit mezi svátky krásné snímky orla skalního z pozorovaných hnízdišť na severní Moravě, mají nyní další úlovek!

Vyfotili i samici Wandu. „Trpělivost růže přináší, konečně máme zdokumentováno i jedno loňské mládě orla skalního a to samici Vandu! Vypadá úžasně,“ napsali pracovníci stanice na facebookovou stránku Záchranné stanice v Bartošovicích.

A dodali, že jako bonus se podařila i společná fotografie se samcem Wabim, tedy tátou této mladé orlice.

A čím to je, že orli se nechávají tak pěkně na svých ornitology tajených hnízdištích vyfotografovat? V tomto případě je přilákalo maso z králíků. Někdy ochránci přírody z Bartošovic využívají k přilákání k fotopastím i maso z lišek odlovených v areálu ostravské zoologické zahrady.

„Odebíráme lišky odlovené kulovou zbraní z areálu zoo. To je však nehonební prostor a povolení k lovu tam má jeden externí spolupracovník. Je to z logických důvodů, lišky se totiž ve stohektarovém areálu vyskytují a potenciálně ohrožují některé chované druhy zvířat,“ vysvětluje vedoucí Záchranné stanice v Bartošovicích na Novojičínsku Petr Orel.