Nejnovější zprávy: Co dnes dělá baníkovský mistr Pospěch? A proč mu fanoušci odpustili Spartu? Zchátralé Jánské Koupele mají naději na záchranu, studie plánuje rozvoj

Společnost

Nic dramatického. Za týden přibylo v kraji 95 lidí s covidem-19

​V Moravskoslezském kraji bylo za uplynulý týden na covid-19 pozitivně testováno 95 lidí. V předchozím týdnu jich bylo o 16 více, tedy 111 lidí.

Ilustrační foto: pixabay.com

Vyplývá to z informací takzvané Chytré karantény, kterou zveřejňuje hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Nově nakažených za posledních sedm dní je nyní v kraji 8,3 na 100.000 obyvatel. Před týdnem to bylo osm lidí. Minulý pátek statistika udávala v kraji 179.531 nakažených od začátku pandemie, nyní jich je evidováno od začátku epidemie 179.626, tedy zhruba 15 procent obyvatel.

Ve čtvrtek bylo v kraji s covidem hospitalizováno šest lidí, tedy stejný počet jako před týdnem. Počet lidí, kteří v souvislosti s koronavirem zemřeli, zůstal nezměněn, je jich 3532. Ve čtvrtek bylo v evidenci 328 takzvaně aktivních případů, mezi něž patří nemocní i pozitivně testovaní bez příznaků.

Minulý týden bylo aktivních případů 316. Celkem 175.766 lidí se v kraji koronaviru zbavilo. Statistika Chytré karantény eviduje nakažené podle trvalého bydliště. I nemocné z regionu, kteří žijí jinde, tak Chytrá karanténa vykazuje ve statistikách kraje.

První dávku vakcíny dostalo do čtvrtka v kraji 566.572 obyvatel, což v regionu, kde žije téměř 1,2 milionu lidí, představuje 47,2 procenta. Obě dávky dostalo 471.369 lidí. Plně očkováno je tak 39,3 procenta obyvatel.

V kraji i nadále fungují velkokapacitní očkovací centra, v týdnu se otevřelo v obchodním komplexu Forum Nová Karolina i očkovací centrum pro neregistrované zájemce.

"V návaznosti na celostátní strategii očkování průběžně provádíme revizi potřebnosti jednotlivých očkovacích míst. Stejně jako asi v jiných krajích předpokládáme, že bude potřebné tuto síť optimalizovat. Pravděpodobně v září by mohla být některá velkokapacitní očkovací místa přesunuta ze stávajících prostor například do nemocnic tak, aby byly pokryty spádové oblasti. Vše ale bude záležet na poptávce po očkování," řekla Miroslava Chlebounová z krajského úřadu.