Nejnovější zprávy: Zlatá tretra odhalila hlavní hvězdu. Do Ostravy dorazí létající tyčkař Duplantis Povodí Odry otevře nepřístupná místa, veřejnosti zpřístupní tři přehrady

Společnost

Některé linky DPO od neděle změní trasy nebo jízdní řády. Týká se to i vás?

Některým linkám Dopravního podniku Ostrava (DPO) se od neděle změní trasy nebo jízdní řády.

Foto: se souhlasem DPO

Především se na své původní trasy vrátí autobusové a tramvajové linky, které měly výluku kvůli pracím v ulicích Horní, Valchařské a Frýdecké. DPO to oznámil na svých internetových stránkách.

Tramvajové linky 1, 10, 12, 15, 17, 18 a 19 budou znovu jezdit na přestupní terminál Dubina. Na své původní trasy se po ukončení výluky na Horní ulici vrátí i autobusové linky 26 a 59. Nově DPO zavede tramvajovou linku X3, která bude jezdit z Dubiny přes zastávky ÚMOb Jih, Palkovského, Ředitelství Vítkovic či Mariánské náměstí na konečnou Poruba, vozovna a zpět.

Tramvaje budou znovu zastavovat na opravených zastávkách Dřevoprodej. Autobusy 32, 33, 34, 49, 52, 56, 66, 67 a 68 budou po ukončení prací ve Valchařské ulici znovu jezdit na přestupní zastávku Křižíkova. Autobusové linky 28 a 71 se po ukončení výluky na Frýdecké ulici v Šenově vrátí na své trasy.

Výluky autobusů budou zato dál pokračovat v Nové Bělé a Petřkovicích. Autobusy 50, 55, 56, 67 a 68 budou mít nadále upravené trasy. Po trase Mitrovice - Žižkovská a zpět bude jezdit speciální linka X55 a po trase Ludgeřovice, Nádražní - Ludgeřovice, Motel Taxi a zpět linka X56.