Nejnovější zprávy: Společnost CENTRUM Moravia Sever otevřela v Opavě autosalon užitkových vozů Mercedes Developer investuje 2 miliardy do zóny v Hrušově. Vznikne tam 700 pracovních míst

Kultura

Letošní Beats for Love bude festivalem plným světových hvězd

Více než 40 velkých hvězd světové taneční hudby zahraje na letošním 7. ročníku největšího českého a slovenského tanečního festivalu Beats for Love, který se bude konat od 3. do 6. července v areálu ostravských Dolních Vítkovic.

Beats for Love 2018 (Foto: Lukáš Ston)

Celkem na Beats for Love vystoupí přes 400 účinkujících na 15 scénách, které budou žánrově zaměřeny na house, techno, drum and bass, hardcore & hardstyle či electroswing.

„Oproti loňskému ročníku budeme mít letos dvojnásobný počet zahraničních hvězd a dojde také k dalšímu rozšíření programu i areálu, kde chystáme mimo jiné velké šapitó o rozměrech 40 x 40 metrů,“ uvedl na úterní tiskové konferenci ředitel festivalu Kamil Rudolf.

Zase o něco větší a kvalitnější show plnou světel či laserů podle něj nabídne hlavní Love stage, na které během čtyř dnů vystoupí DJ megahvězdy jako Don Diablo a Oliver Heldens z Nizozemska či Robin Schulz a Sven Väth z Německa.

O start programu na hlavní scéně se ve středu 3. července od 16:00 postará taktéž německý DJ Alle Farben, jehož hity patří mezi nejhranější v evropských rádiích.

Když k tomu připočteme další hvězdná jména jako Claptone, Netsky nebo Wilkinson, je zřejmé, že organizátoři připravili dosud nejsilnější „line-up“ v historii festivalu, který se poprvé konal v roce 2013.

Letošní program „velké taneční párty“ bude jak o hudebním zážitku, tak o atraktivních diskuzích a workshopech, které budou součástí doprovodných aktivit.

„Poprvé v areálu pořádáme DJ školu či hudební konferenci Beats Evolution, kde budou spíkři z Česka i zahraničí představovat z různých úhlů hudební svět a život v něm,“ doplnil ředitel Beats for Love.

Již tradiční součástí festivalu jsou charitativní projekty, které budou tentokrát orientovány na podporu dvou vážně nemocných lidí, šestileté Emmy Plačkové a třiadvacetiletého Honzíka Kuňáka.

Kamil Rudolf věří, že letošní ročník bude opět lákat nejen všechny fanoušky taneční hudby, ale i ty, kteří přijedou do Dolních Vítkovic za atmosférou a novými zážitky.

Vstupenky na festival, jehož návštěvnost v předchozích letech překračovala hranici 40 tisíc lidí, jsou stále k dispozici v rámci předprodeje.