Nejnovější zprávy: Nic dramatického. Za týden přibylo v kraji 95 lidí s covidem-19 Módní přehlídka Beata Rajské rozzářila opavské náměstí

Společnost

​Léto v ostravské MHD: Roušky dobrovolně, přes Svinovské mosty nepojedou tramvaje

Rekonstrukce trati přes Svinovské mosty rozdělí Ostravu na dvě tramvajové sítě.

Ilustrační foto: Archiv

Cestující ostravskou hromadnou dopravou ode dneška mohou sundat roušky. Výjimkou jsou autobusové linky 23, 29, 30, 39, 71 a trolejbusová linka 101, které zajíždí do rizikových oblastí.

Dopravní podnik Ostrava však nošení roušek jednoznačně doporučuje v celé ostravské MHD, všem cestujícím a po celou dobu jejich cestování.

Řidiči navíc už nebudou na zastávkách automaticky otevírat všechny dveře. Po 20. hodině mohou u autobusů a trolejbusů cestující opět nastupovat pouze předními dveřmi.

Do konce srpna musí také Ostravané počítat s velkou výlukou na trati přes Svinovské mosty. Mezi vodárnou v Nové Vsi a třebovickým obchodním centrem nebudou jezdit tramvaje.

Město se tak rozdělí na dvě tramvajové sítě. Cestující do Poruby nebo Martinova musí na zastávce Hulváky přestoupit na náhradní autobusovou dopravu.

Ta je zajištěna do zastávky Telekomunikační škola, odkud navazuje náhradní tramvajová doprava mezi Budišovicemi, Vřesinskou a Martinovem.

V noci budou ze zastávky Hulváky vyjíždět dvě linky náhradní autobusové dopravy – jedna na Vřesinskou, druhá do Martinova.

Rekonstrukce trati přes Svinovské mosty umožní tramvajím jezdit až osmdesát kilometrů za hodinu. V případě nových vozů značky Stadler se tak cesta zkrátí přibližně o dvacet sekund.

Ostravu v létě čekají ještě další čtyři výluky ve veřejné dopravě.

Dopravní podnik bude rekonstruovat tramvajovou smyčku Hlučínská, ulice Výstavní i Václavovická a křižovatku ulic Výškovická, Čujkovova a Volgogradská.