Proměny kraje
15/08/2019 ČTK

Letiště Ostrava odbavilo o 26 procent nákladu více než loni

Letiště Ostrava v Mošnově na Novojičínsku v prvním pololetí letošního roku odbavilo 2670,8 tun nákladu, což oproti stejnému období předchozího roku představuje nárůst o 26 procent.

Informace potvrdila mluvčí letiště Kateřina Pustějovská. Přeprava leteckého nákladu a rozvoj cargo dopravy podle ní dlouhodobě patří mezi hlavní priority ostravského letiště. Za celý loňský rok letiště odbavilo 5448 tun nákladu.

"K pozitivním číslům přispívá nejen nárůst odbaveného carga na lince společnosti DHL, která létá pravidelně z Ostravy do Lipska. Významným milníkem a důležitým krokem se stalo otevření pravidelné nákladní linky z Číny do Ostravy a do Uzbekistánu," uvedl obchodní ředitel Letiště Ostrava Stanislav Bujnovský.

Spojení mezi Evropou a Asií zajišťuje dvakrát týdne letecká společnost Uzbekistan Airways. Na lince se přepravuje všeobecné zboží a zboží související s elektronickým obchodováním.

"Letišti Ostrava se také daří oslovovat cargo partnery, kteří potřebují přepravit jednorázově nebo ad-hoc nadrozměrný náklad velkokapacitními letadly. Další plány ostravského letiště se týkají rozvoje infrastruktury, připravuje se rozšíření zázemí pro odbavení nákladu," uvedl Bujnovský.

Letiště loni odbavilo 377.936 cestujících. Majitelem letiště je Moravskoslezský kraj, který se letos rozhodl, že finančně podpoří pravidelné letecké linky do Vídně a Mnichova, nyní pro ně hledá dopravce. Z letiště pravidelně létá linka do Londýna a v sezoně linky do turistických destinací.

Sdílejte článek