Nejnovější zprávy: Stračena otevřela v centru Ostravy pekárnu s cukrárnou. Co nová restaurace? Komplikace pro cestující. Do Petřkovic nebudou od pondělí jezdit autobusy

Kultura

Komorní scéna Aréna: ​Prožijte sezonu v dobré společnosti

Raskolnikov už nabrousil svou sekyru, Tři sestry netrpělivě vyhlíží lepší zítřky, Divadelník se připravuje na svou derniéru a Konec hry příznačně odstartoval letošní sezónu svou premiérou.

Představení Divadelník. Foto: Roman Polášek

Komorní scéna Aréna hlásí: ,,Rok ztrát a nálezů je tady!“. Zahájení sezóny ve velkém stylu, nová divadelní scéna, workshopy k inscenacím, pět neotřelých premiérových titulů a spousta dalšího!

Ve čtvrtek 10. září od 15.00 zahájí divadlo oficiálně svou sezónu Rok ztrát a nálezů. Diváky čeká nabitý program, nudit se zde rozhodně nebudou.

Připraveny jsou prohlídky divadla s tvářemi této scény, premiéra klipu k připravované sezóně, zmíněná novinka na repertoáru Konec hry, fotokoutek, loterie a mnoho dalšího. "Neváhejte a dorazte s nimi oslavit divadelní sezónu, ve které si pro vás připravili spousty novinek," zvou organizátoři.

Jednou z těchto novinek, která diváky v nadcházející sezóně čeká, nese příznačný název Foajéé. Komorní scéna Aréna bude nově ještě komornější, než kdy dřív. Divadelní foyer se na pár večerů v měsíci promění v alternativní divadelní prostor Foajéé, v němž si diváci budou moci nové inscenace skutečně intimně užít.

Jedná se o projekt vycházející ze samé podstaty Arény jako hereckého divadla. Nejčerstvější novinkou, která se na nové scéně odehraje nese název Zápas o generála. Premiéra nové komorní inscenace, kterou napsal dramaturg a autor Tomáš Vůjtek, čeká diváky 31. října.

Rok ztrát a nálezů nabídne premiéry několika zajímavých titulů. Postapokalyptické dílo Samuela Becketta o otázce smyslu a plánu lidské existence Konec hry, dokumentární drama mapující korupční kauzu 90. let na Slovensku Karpatský thriller, známou „prokletou“ klasiku z pera Williama Shakespeara Macbeth, satirickou hru o zápasu jedince s totalitní mocí Pan Ein a problém s požární bezpečností a temnou tragikomedii Komáři, jež je považována za jednu z nejvýraznějších divadelních her posledního desetiletí.

Komorní scéna Aréna se o sobě nebojí dát vědět a její diváci se v nové sezóně mají opravdu na co těšit! Přesvědčit se o tom můžete i vy již 10. září od 15.00!

Zavřít reklamu