Sport
06/11/2020 ČTK

​Karviná odstoupila z Evropského poháru házenkářů

Házenkáři Karviné odstoupili z Evropského poháru.

Vedení klubu se k tomuto kroku rozhodlo kvůli nejisté situaci způsobené pandemií koronaviru a také z finančních důvodů. Baník měl do třetí nejvyšší evropské soutěže vstoupit za týden úvodním zápasem 2. kola proti rakouskému Ferlachu.

"Evropská házenkářská federace v srpnu odsunula naše kolo na polovinu listopadu s nadějí, že situace kolem pandemie bude o mnoho lepší. To se bohužel nestalo, ba právě naopak. Proto jsme se s ohledem na zdraví hráčů a rovněž kvůli nejasné situaci kolem dohrání soutěže rozhodli z poháru odhlásit," uvedl šéf karvinského klubu Michal Brůna na webu Baníku.

"Dalším důvodem je i finanční hledisko. Tato soutěž je velmi nákladná a nechceme hazardovat s rozpočtem klubu. Proto se budeme v letošní sezoně soustředit na extraligu s cílem vybojovat účast v příštím ročníku evropského poháru," dodal Brůna, který je i trenérem karvinského mužstva.

V minulém ročníku soutěže, kdy ještě nesla název Vyzývací pohár, došli karvinští házenkáři do čtvrtfinále. V něm se měli utkat s pražskou Duklou, ale kvůli pandemii koronaviru už k tomu nedošlo.

V Evropském poháru mužů zůstávají tři české týmy. Dukla byla nasazena rovnou do 3. kola, kam před týdnem postoupilo bez boje i Zubří, neboť St. Gallen kvůli švýcarským opatřením proti šíření koronaviru nemohl dvojzápas absolvovat.

Nové Veselí bude bojovat o postup s Famagustou.

Sdílejte článek