Nejnovější zprávy: Muž se ženou a čtyřletým dítětem havarovali, když prchali před policisty Blázinec: Na hokej s rouškou a v mezerách ob řadu i sedadlo

Společnost

Ježíš v ulicích Ostravy! Objevil jej tam i s Jidášem a spol. fotograf Martin Straka

Součástí ostravské premiéry rockové opery Jesus Christ Superstar (17. a 19. března 2016 v 18.30 v Divadle Jiřího Myrona) je i fotografický cyklus Ostravský Ježíš autora Martina Straky.

„Cyklus Ostravský Ježíš je série fotografií k inscenaci Jesus Christ Superstar. Fotograf Martin Straka je autorem fotografií inspirovaných Ostravou, místem, ve kterém se příběh příběhů odehrává právě teď a nyní,“ uvedla k projektu mluvčí Národního divadla moravskoslezského Marcela Bednaříková.

Autor Martin Straka si s Magazínem PATRIOT povídal cestou z Prahy, kde včera fotil koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu s Clarinet Factory a den předtím byl pro změnu celý večer u mikrofonu.

„Ano, to jsou mé dva světy, mikrofon a fotoaparát. Zatímco fotoaparát mám u oka průběžně celý rok, komentuju jen od jara do podzimu. Nedělního startu povídací sezony jsem se už nemohl dočkat. Komentuju pro několik televizních stanic a na Masarykově okruhu v Brně, v neděli to byla Nova Sport a první závod zámořského šampionátu IndyCar,“ řekl Martin Straka.

A jak se dostal k projektu Ostravský Ježíš? „Jakkoli mám na fotografii nejradši přirozený dokument, tedy zaznamenání děje bez mého ovlivnění, nabídku focení Ježíše a spol. jsem s chutí přijal,“ řekl Martin Straka.

„Patrick Fridrichovský, šéf operety a muzikálu Národního divadla moravskoslezského za mnou přišel s tím, že se mu zalíbily mé černobílé fotky. A že by rád takové k Ježíšovi. Domluva byla okamžitá a pak nastal krásný tvůrčí proces. Krásný v diskusích, kde a jak budeme fotit,“ dodává Martin Straka.

Nakonec z toho podle něj byly tři velmi pestré dny na řadě míst Ostravy. „Herečky a herci byli zlatí, byli ve formě i v chladu a dešti. Vedle Patricka také děkuju za výbornou spolupráci produkčním Kateřině Svobodové, Báře Chramostové a Davidu Velčovskému. Jo, ještě jsme neskončili, ale to si nechám, s dovolením, jako překvapení…“

 

Fotogalerie