Společnost
18/12/2018 Marcela Pytlíková

Hvězdou prosincové Kafrárny byl skvělý Pavel Nový

​Ani v předvánočním čase nebyli diváci ochuzeni o pravidelnou Kafrárnu - talkshow Petra Kubaly v ostravském klubu Atlantik.

A nesla se vskutku ve vánočním duchu, neboť diváci mohli darovat hračky pro Dětské centrum Domeček a odměnou jim byla kromě potěchy z dobrého skutku i malá sladkost od moderátora.

Jako první na pohovku pro hosty usedla trenérka a "služebně" nejstarší česká kaskadérka Hana Dvorská. Samozřejmě se hned nabízela otázka, jak se zrovna k tomuto povolání dostala.

"Já jsem byla jedna z prvních parašutistek a když Karel Kachyňa potřeboval do filmu ženu, která skočí ze třetího patra, tak ho napadlo právě zajít na letiště. A všichni říkali: 'Jo Hanka, ta ti skočí. Ta je takový blázen.' A tak šel za mnou, jestli bych skočila ze třetího patra, a já povídám: Jo, proč ne. Skočím."

A skočila. A dokonce ji režisér pochválil, jak krásně na okenní římse hrála rozpaky sebevraha. Nehrála. Za ty roky natáčení akčních filmů nespočetněkrát hořela, padala ze všeho možného a do všeho možného, ať už do vody, kartonových krabic nebo do žíněnek. "Mohl bych třeba i já být kaskadérem?" zeptal se Petr Kubala. "No ty bys byl skvělý! Jako žíněnka."

Jako poděkování dostala Hanka od moderátora něco, co jistě ocení každý kaskadér - mast na modřiny. A on dostal sportovní čelenku, batůžek "na kecky" a pozvání do Hančina kondičního programu Boot camp.

O hudební vložku Vánoční Kafrárny se postaral ostravský písničkář René Matlášek s písní Kočár.

Druhým hostem Petra Kubaly byl herec Pavel Nový, který dostál své pověsti otužilce a dorazil v kraťasech. Řeč se brzy stočila k filmu Bába z ledu, za který získal herec Českého lva.

"Jak jste se k této roli dostal?" zeptal se moderátor. "No tak to bylo jednoduchý. Tohle totiž dělám jenom já a Jarda Dušek, no a vybrali si mě."

Herec zavzpomínal na natáčení milostné scény se Zuzanou Kronerovou, což odstartovalo proud veselých historek o natáčení intimních scén mnoha jeho filmů.

"To si každý myslí, jaké to je skvělé válet se v posteli s krásnou herečkou, ale to je kolem plno lidí, režisér, osvětlovači, kameramani, zvukaři, a všichni ti do toho kecaj', jak to máš dělat!"

Navíc se tyto scény zpravidla točí jako první. "Já jsem se tak těšil na seznámení s Danielou Kolářovou a samozřejmě jako první se točila scéna v posteli. Já tam přišel jen v županu, ona už byla v těch peřinách. Ozvalo se: 'Tak můžeme.' Tak já rychle povídám 'Já jsem Pavel Nový' a z těch peřin vyjela ruka: 'Daniela Kolářová.'

Na závěr, než stihl na scénu opět přijít René Matlášek se svou satirickou písní Slepičí speech, se Pavel Nový chopil příležitosti a mikrofonu a zazpíval píseň Huga Haase Mě to tady nebaví.

Jako dárek od moderátora dostal plaveckou čepici, aby dále mohl proplouvat mezi ledy zamrzlé Vltavy.

Sdílejte článek