Nejnovější zprávy: Na Rudné v Ostravě se srazila dvě auta, jeden řidič je mrtvý Vondrák skončí jako místopředseda ANO, své funkce se vzdal

Sport

Hokej kosí covid. Poruba má skoro 30 nakažených, v karanténě jsou i Vítkovice

To, čeho se všichni obávali, se naplnilo. Hokejové kluby padají do karantény.

Hokejisté Poruby jsou v karanténě. Foto: Lukáš Bajgar

Jako první musel do karantény extraligový Třinec, který vynechal tři zápasy v řadě. Do hry se pak vrátil minulý pátek proti Zlínu, který i ve značně oslabené sestavě porazili 6:2. „Výhry si ceníme vzhledem k situaci, ve které jsme,“ řekl po zápase trenér Ocelářů Václav Varaďa, jehož svěřenci dnes nastoupí proti Olomouci.

Dnes měly hrát i Vítkovice, jenže covid začal úřadovat taky v Ostravě. „Podezření na nákazu covid-19 se ve vítkovickém týmu potvrdilo. Na základě výsledků PCR testů jde A-mužstvo Vítkovic z rozhodnutí krajské hygienické stanice do karantény,“ stojí v prohlášení na klubovém webu. Kvůli podezření na nákazu covidem v týmu už vedení ostravského celku preventivně požádalo hradecký Mountfield o odložení pátečního zápasu. „Nyní, po potvrzení a přesunu mužstva do karantény, bude odložen i nedělní domácí zápas s Libercem – náhradní termín bude ještě upřesněn,“ zní z Vítkovic.

Mimo hru jsou aktuálně také hokejisté prvoligové Poruby, kteří začali sbírat body jako na běžícím páse a tabulkou stoupají vzhůru. Jejich rozlet ale zastavil koronavirus. Z důvodu dvanácti pozitivně testovaných hráčů antigenním testem byl na základě hygienických opatření proveden také PCR test, na jehož výsledky se čeká. Tým je v karanténním režimu a nejbližší utkání s Přerovem a Sokolovem neodehraje,“ uvedl před pár dny generální manažer Poruby Pavel Hinner.

Výsledky už v Porubě mají – a testy nedopadly dobře. Pozitivních je ještě víc. „Šestadvacet hráčů a členů realizačního týmu mělo pozitivní PCR test z celkového počtu třiceti šesti osob. Z toho titulu odkládáme také středeční utkání ve Vrchlabí,“ dodal Hinner. A aby toho nebylo málo, tak se zdravotní problémy objevily taky v kabině prvoligového Frýdku-Místku.

Extraligový a prvoligový kolotoč se tak začíná pořádně zadrhávat…