Nejnovější zprávy: Muž v dresu Baníku napadl během duelu se Spartou strážného. Poznáte ho? Autotest: Toyota Hilux. Pracovník roku.

Společnost

Hasiči zachránili dvě osoby, na které spadly betonové panely. Nevěděli, že jde o cvičení

Zásah dopadl úspěšně. Hasiči však nevěděli, že se jedná o cvičení.

Utajené cvičení hasičů dopadlo úspěšně. Foto: Tomáš Lach

Čtrnáct profesionálních hasičů ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Ostrava-Zábřeh se v úterý večer zapojilo do záchrany dvou osob, na které spadly v Ostravě-Hranečníku těžké betonové panely.

Zasahující hasiči o zásahu dopředu nevěděli. Šlo o prověřovací cvičení se dvěma figurínami, po zřícení betonového skeletu budovy při jejím bourání. Jedna z nich byla resuscitační," řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Hasiči, kteří na výcvikovou základnu IZS na Hranečníku přijeli i se dvěma potřebnými kontejnery, museli nejprve obě zavalené osoby ve tmě najít. Pak odstraňovali betonové panely i speciální betonovou kostku na panelu, pod kterým ležela jedna ze zavalených osob. Pro manipulaci s panely hasiči nejprve použili hydraulickou ruku kontejnerového nosiče a pro zvednutí posledního panelu pneumatické zvedací vaky," dodal Kůdela.