Nejnovější zprávy: Bezmocný senior ležel tři dny ve vaně. Povedlo se ho zachránit? U přechodu se Slovenskem havarovaly tři kamiony. Silnice je neprůjezdná

Sport

Fotbal umřel! Baník ale naštěstí žije, i když se Spartou prohrál 0:1

Měl to být svátek fotbalu, hit podzimní sezóny, na který byla zvědavá skoro celá Ostrava. Pondělní dohrávka 8. kola Fortuna:ligy mezi Baníkem a Spartou však vynikla především velkým počtem faulů a tvrdých soubojů. O jediný gól se v 77. minutě postaral hostující Tetteh.

Plno diskusí a strkanic, bohužel jen jeden gól. I takový byl duel Baník vs. Sparta (Foto: Vladimír Pryček)

Nejvýraznějším aktérem zápasu však byl někdo jiný. Bohužel to byl rozhodčí Pavel Královec, který zcela ignoroval poučku, že výkon sudího je nejlepší, když není příliš vidět a jeho píšťalka není slyšet.

Královec, který udělil celkem deset žlutých karet, na Městském stadionu pískal prakticky pořád. Často i v situacích, kdy faul na jedné či druhé straně viděl jen on sám.

Utkání, od kterého by se teoreticky dalo čekat vysoké tempo, přirozeně důrazná a přitom plynulá hra, rozsekal na desítky kratičkých pasáží.

Možná, že se mu povedlo o něco zmírnit obávanou "válku" mezi odvěkými rivaly, ale fotbal v tomto pojetí umřel. Hráči se totiž až příliš věnovali diskusím a strkanicím.

Baník, do jehož sestavy se po zranění vrátil kapitán Milan Baroš, se nejprve do soupeře pustil a snažil se využít podpory plných tribun. Ze slibné pozice střílel Daniel Holzer, náznaky měl Baroš, ale na velkou šanci se dlouho čekalo.

Dostal se do ní až v závěru první půle hostující Šural, jehož střelu ovšem pohotově srazil do zámezí Patrizio Stronati.

Ve druhém poločase mohl fanoušky rozjásat Robert Hrubý, jehož střelu z dálky gólman Sparty Nita vyrazil s velkými obtížemi. Na opačné straně nabídl svým kiksem tutovku Martin Šindelář, ale rozběhnutého Plavšiče dokázal vychytat zkušený Jan Laštůvka.

Pak měl zase štěstí jeho brankářský protějšek, který si notně oddechl, když Radakovičem tečovaný centr z kopačky Jiřího Fleišmana skončil těsně vedle tyče.

Rozhodnutí nakonec přišlo v 77. minutě, kdy si za obranu baníkovců naběhl Tetteh a techniky obstřelil vybíhajícího Laštůvku.

Baník mohl vzápětí vyrovnat, ale to by nesměl do střely střídajícího Jakuba Šašinky padnout sparťanský bek. Závěrečné minuty už se nesly ve znamení faulů a taktického zdržování.

Zatímco baníkovci utrpěli první domácí prohru v sezóně a jsou momentálně pátí, dosud neporažená Sparta se posunula na třetí místo za Slavii a Plzeň.

Více o průběhu další vyhecované bitvy v ostravském "bílém pekle" napoví fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Vladimíra Pryčka.

Fotogalerie