Nejnovější zprávy: Stíny horkého léta využily krásy Štramberka i okolí ​Zámek v Raduni slaví 700 let festivalem plným chutí a vůní

Společnost

Dva řidiči byli vážně zranění u nehody kamionů a dodávky

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí v obci Ostravice (okres Frýdek-Místek) u nehody dvou nákladních automobilů renault a volvo a třetího vozidla - dodávky ford tranzit.

Foto: Hasiči

"Zraněni a zaklíněni v kabinách zůstali řidiči renaultu a tranzitu a hasiči je museli vyprošťovat," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Protože se nehoda stala jen 150 metrů pod přehradní hrází beskydského vodního díla Šance, byli k ní povoláni pracovníci státního podniku Povodí Odry a odboru životního prostředí.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno dvacet minut před pondělním polednem. Do Ostravice ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Frýdek-Místek, společně s ní dvě jednotky dobrovolných hasičů – Staré Hamry a Frýdlant nad Ostravicí.

Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla, která zůstala stát po nehodě na silnici, před případným požárem. Z nákladního renaultu a dodávkového tranzitu opatrně vyprostili dva zraněné řidiče, z nichž jeden byl dopraven vrtulníkem do nemocnice, třetí řidič (volvo) vyvázl bez zranění.

Hasiči také likvidovali únik provozních kapalin (skončily jen na silnici) pomocí nasákavého sorbentu. Silnice Ostravice-Staré Hamry byla během hasičského zásahu zcela neprůjezdná, po dvou hodinách průjezdná kyvadlově.